Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Serier: Sherlock (og alt annet som har med Benedict Cumberbatch å gjøre!), Dexter, Chuck, Prison Break, Doctor Who, Breaking Bad, Bates Motel, Hannibal og American Horror Story er noen av mine favoritter :)

Er Bates Motel på (norske) Netflix?

Skrevet

House of Cards er ikke noe for de som ikke klarer konsentrere seg :P Merker det fort selv, hvis jeg ser family guy eller TBBT kan jeg lett surfe eller spille på iPaden samtidig. House of Cards trenger min fulle oppmerksomhet, men herregud så bra den er når man først setter seg ned og ser! Det er som ei god bok :D

Skrevet

Jeg har vært sjuk i en uke og pløyd gjennom nesten alle fem sesongene av Leverage (am. netflix) - det er helt fantastisk hjernedød underholdning, jeg elsker det. Conartists og tyveri, hver eneste episode er jo Italian Job. :wub:

Nå er jeg snart ferdig, og merker allerede sørgeperioden komme snikende... :bye:

Skrevet

For de som kun har norsk Netflix og har lyst på amerikansk. Veldig enkelt! :) Bruk Firefox, last ned plug in/ extention "Media Hint", er den på har du amerikansk, er den av har du norsk :D

Skrevet

(Og om dere ikke klarer å finne Media Hint, fordi det er det visst mange som sliter med, så kan man også innstalere "Hola!" - da kan du veksle fra norsk til amerikansk, til britisk (de får en god del filmer VELDIG tidlig. F.eks. er Hobbiten 1 der) med ett enkelt musklikk. :) )

Skrevet

House of Cards prøvde jeg å se på.. men jeg datt ut etter noen episoder... men mulig det er fordi jeg er særdeles lite interessert i politikk, makt osv.

Jeg ble hekta midt i første episode i første sesong, men nå som vi er godt igang med sesong nr. 2 så må jeg si at jeg får lyst til å gi Frank og kona et nakkeskudd eller tre. Ondskapsfulle mennesker i hovedrollene er ikke min type serie, men til tider tar serien seg faktisk opp når det ser ut til at de skal få seg en smekk... men så skjønner jeg jo at det aldri kommer til å skje :hmm: Konklusjon: jeg vet ikke helt jeg altså!

  • Like 1
Skrevet

Ikke Netflix, men på Viaplay fant jeg filmen Red Dog, om den berømte australske kelpien som jeg trodde reddet eieren sin ... jeg har ikke sett den ennå, men filmen gir inntrykk av en typisk merkelig australsk film med rare rollefigurer og morsomme historier. Gleder meg til å se resten! Den har fått 7,noe på IMDB, så da er det vel mange kelpiefolk som har sett den :D

Skrevet

Ikke Netflix, men på Viaplay fant jeg filmen Red Dog, om den berømte australske kelpien som jeg trodde reddet eieren sin ... jeg har ikke sett den ennå, men filmen gir inntrykk av en typisk merkelig australsk film med rare rollefigurer og morsomme historier. Gleder meg til å se resten! Den har fått 7,noe på IMDB, så da er det vel mange kelpiefolk som har sett den :D

Red Dog er fantastisk! Tilogmed samboer digga den :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

House of Cards er ikke noe for de som ikke klarer konsentrere seg :P Merker det fort selv, hvis jeg ser family guy eller TBBT kan jeg lett surfe eller spille på iPaden samtidig. House of Cards trenger min fulle oppmerksomhet, men herregud så bra den er når man først setter seg ned og ser! Det er som ei god bok :D

Helt enig! Som en god bok! Og helt enig i at det krever full konsentrasjon, hvis ikke ramler man fort av. Men jeg har aldri sett en serie uten masse kjærlighetsintriger som fenger meg så lett :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...