Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Si i fra om du finner noe, dentastickene slukes nærmest hele her :pinch:

Storfe sene er seigt og holder lenge, oksemuskler. Gevir av tykkelse holder lenge også.

Skrevet

Dette utarta seg helt klart, for på den tiden var det litt inn med noe som het USA sokker, dette var sokker i bomull og lengden var vel omtrent som skistrømpene man bruker til nickers på vinterstid, men da altså TJUKK bomull. Når oppbrukt ble disse fine hundeleker og jeg brukte da å knyte en stor knute på midten for å gi den litt hold.... Den sorte var ikke spesielt glad i å leke, terven jeg hadde da derimot syntes sånt var skrekkelig morsomt. Så en dag hadde vi drakamp inne - terven og jeg, skrekkelig morsomt, så morsomt at frøken fisefin syntes hun burde leke hun også, og jeg hadde drakamp med henne, for å booste selvtilliten så valgte jeg da også å la henne vinne... BAD MOVE - det tok ca. 5 sekunder etter at jeg hadde sluppet strømpa så var den på vei ned i haikjeften.... SVÆRE SOKKEN - hun svelget og svelget og jeg rakk ikke bort før faenskapen hadde forsvunnet langt ned i de indre gemakker.

Flat tispen til en venninne svelgte også en sånn sokk, den kom hel ut igjen.

Et par år senere spiste den samme hunden et par hansker, det gikk visst også fint. Eller, fint for hunden ihvertfall, eieren var ikke like imponert! :lol:

Min første hund svelgte en hel maiskolbe som han klarte å stjele... Den kom også hel ut igjen. :)

Labbisen jeg hadde spiste en tampong før jeg overtok henne (omplassering). Det gikk ikke så bra.

Hasteoperasjon der tarmen måtte åpnes flere steder for å få ut alt.

Skrevet

Jeg har en som er både fornuftig og ikke glupsk også da. Men det er ikke barnebarnet til din :whistle: Den som svelger ting som ikke skal ned i magen har også klart å få gresstrå opp av nesa, men jeg klarte å dra det ut selv (trodde han hadde nesemidd jeg. Helt til han tok fullstendig av med nysing og jeg så en bitteliten gresstupp stikke ut av nesa, og ut dro jeg 25-30 cm gresstrå og en del neseblod :P )

Sånn kan det gå når du kjøper valp etter ei tispe som kalles Tøysa... Hva var det han knabbet fra nattbordet?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Sånn kan det gå når du kjøper valp etter ei tispe som kalles Tøysa... Hva var det han knabbet fra nattbordet?

1102582_10153094681365265_684058607_o.jp

Den lå 3 uker i magen hans før den kom opp :P

Skrevet

 

Si i fra om du finner noe, dentastickene slukes nærmest hele her :pinch:

Tyggebein (tørket storfehud) funker ganske bra! De varer i hvertfall en stund... Jeg er fortsatt imponert over farta de forsvinner på, da... Hunden har matvett! Men det er jo bra, han er litt tynn. Han hadde visst spist veldig lite de siste ukene pga to tisper med løpetid på kennelen!
Skrevet

Min spiste en hel truse, og den kom ut igjen , så jeg regner med at kong på str med en tikroning kommer ut ;)
Fikk en real overraskelse da det kom ut en truse av rumpa hans xD

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
    • Flyttet til Trening og adferd, forumet "Treningsutfordringer" er for  utfordre hverandre til å trene på ulike ting. - moderator Dette er et kjent og vanlig problem. Og det vil IKKE bli bedre av seg selv. Hvis hunden har fått "øve" seg på dette i 18 mnd så har dere en jobb foran dere. Du finner mange tråder om passeringsproblematikk på forumet her, jeg anbefaler å søke opp og lese dem for ulike erfaringer, vinklinger og råd. Generelt. Se an hunden. Noen hunder er sosiale, andre ikke. Uansett har alle, spesielt valper og unghunder, godt av sosialisering med andre, trygge hunder dere kjenner. Dette betyr ikke nødvendigvis hilsing eller lek, men tur, trening, og bare være sammen med og i nærheten av andre hunder. Mitt inntrykk er at bcer ofte er mer opptatte av mennesker enn andre hunder, men de trenger uansett trening på å være rundt andre hunder.  Jobb med kontakt, samarbeid og lydighet generelt. Uten dette grunnlaget kommer man ingen veier. En BC er en aktiv og arbeidsom hund, og hvis de ikke får brukt seg nok blir problemadferden større. Med en bc mener jeg man burde drive aktivt hundesport, med mindre man faktisk bruker den til gjeting. Man må ikke konkurrere, men en bc MÅ ha mental aktivisering utover tur. Bruk kontakt og alternativ adferd i passeringer. Ser han en annen hund, skal han umiddelbart tenke at "jobben" er å gå ved siden av deg. Kanskje bære en leke du har med? Det begrenser også mulighet for knurring og bjeffing, MEN vær sikker på at den andre hunden ikke kan komme for nærme med tanke på ressursforsvar.  Noe jeg brukte mye på en av mine hunder var "søk" og kaste ut en neve godbiter. Da var han opptatt med å finne dem mens den andre hunden gikk forbi. Ikke veldig bra hvis det er en løs hund som kan komme bort, men i andre situasjoner kan det funke fint. Hvis dere jobber konsekvent med dette blir det en del av prosessen med å bli voksen, og vil forhåpentligvis gå over. Men alt arbeidet dere legger ned nå, også som ser ut til å overhodet ikke funke i hormontåka, vil vise seg på den andre siden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...