Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke hunder røyter ikke?


Synne N

Recommended Posts

Skrevet

De fleste hundene som ikke røyter eller er allergivennlige trenger en del pelsstell. Men du skal være obs på at man reagerer forskjellig på hunder. Noen tåler ikke hårene, og da er hunder som ikke røyter et alternativ, mens andre har andre ting ved hunden de ikke tåler og da har det ingenting å si om hunden røyter eller ikke.

Men, de jeg vet som ikke røyter

Alle schnauzervariantene(ved rett pelsstell)

Puddel

Mange av terriervariantene, uten at jeg vet hvordan.

Skrevet

Her er noen som ikke røyter/Røyter minimalt:

Bichon Frise

Toypuddel

Dvergpuddel

Mellompuddel

Sorpuddel

Irish Soft Coated Wheaten terrier

Spansk vannhund

Portugisisk vannhund

Barbet

Puli

Snorpuddel

Pumi

Schnausere (Røyter, men er nappes..)

Bolognese

Bichon Havanaise

Malteser

Coton De Tulear

Chinese Crested

Andre nakenhunder

Bedlingtonterrier og andre krøllete terriere

Dette er raser som jeg fra andre har hørt ikke slipper særlig med hår.. :)

Men 100% røytefrie hunder.. Den erfaringen har jeg bare med:

  • Pudler i alle størrelser

Portugisisk og spensk vannhund

Wheaten terrier

Bichon frise

Bolognese

Forresten. Löwchen røyter! I alle fall naboens.. :D

Skrevet

nakenhund kanskje...vet ikke om de røyter der de har litt pels?

Irish Softcoated Wheaten terrier leste jeg at ikke røyter

også er det jo puddel, bichon frisê og portugisisk vannhund :)

Skrevet

Lagottoen røyter vel ikke?

Ellers så er Airdale terrier, Welsh terrier og Bedlington terrier sånne klippe hunder, så tror ikke de røyter så mye heller.

Mexikansk naken hund er ho så og si hårløs, men vet ikke om de er så allergivennlige...det trenger ikke å være pelsen man reagerer på...noen kan reageren på allergenene i huden, og hunder som røyter slipper gjerne med seg mer hudflak samtidig derfor kan ikke-røyte hunder fungere for noen mener jeg å ha hørt :?

Skrevet
Tibetansk terrier røyter ikke' date=' men den krever noe pelsstell.[/quote']

Det har nok de fleste allergivennlige hunder til felles.. :lol:

Skrevet

Det sies at briarden også skal være mindre allergifremkallende enn en del andre raser (den er jo også langpelset). Jeg tror nok dette kan variere avhengig av hva folk reagerer på og også fra hund til hund innen samme raser.

Jeg hadde besøk av ei dame som var veldig allergisk mot hunder generelt, men hun ønsket å teste ut briard siden hun hadde hørt at de var litt bedre mht allergi. Det gikk bra veldig lenge mens vi satt i stua og prata. Det hun reagerte på etterhvert, var at hundene slikket på henne... hun reagerte mao på spyttet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...