Gå til innhold
Hundesonen.no

Da blir det valp på meg <3


Stanova
 Share

Recommended Posts

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men det er jo bare tullete å ikke øyleyse før parring når man bor så nærme en øyelyser? Og hvorfor skal dem gjøre det seinere hvis dem ikke gadd å gjøre det før parring? Hva om en eller begge har en ø

Hun er en uke gammel, og jeg henter henne 1 april Staffordshire Bull Terrier som skal hete Lisa

Du har jo tydeligvis bestemt deg, men det virket som om du var ganske uvitende så jeg tenkte det var lurt å opplyse deg. Jeg synes ikke det virker som om du er så sabla opptatt av å få en frisk hund,

Jeg skjønner hvorfor flere i tråden reagerer, du skriver først at hundene er testet for alt, når du blir konfrontert innrømmer du at ille alt er testet for.

Du skriver at hunden din sannsynligvis ikke får noen sykdommer da det er så sjeldent, forhåpentligvis stemmer dette, men å basere seg på "det skjer nok ikke meg" er ikke akkurat gjennomtenkt.

Basert på at det visstnok er upåklagelig gemytt på begge foreldre mener du at valpen nok blir bra. Hva med resten av slekta?

Samt at du skriver ganske selvfølgelige ting for en normalt seriøst oppdretter, som at de vokser opp i stua. Tar sosialisering seriøst, klipper klør. Dette ser jeg på som en selvfølge, men du fremstiller det som gode argumenter for å ha valgt denne oppdretteren. Det minner om typisk uvitenhet, men mulig det bare er formuleringen din. Det jeg ønsker å få frem er at det ofte kan bli misforståelser på forum for det du skriver blir som regel tatt ordrett, og når man da går rett i forsvarsposisjon når flere prøver å hjelpe deg og rasen så blir det litt kaotisk.

Tilbake til valpen, jeg håper alle tester får positivt (som i alt bra) svar og at valpen blir så frisk som mulig. Forhåpentligvis har oppdretter lært at man tester og slikt FØR man har kull, og gjennomfører de testene hun har sagt selvom valpene etterhvert er utlevert. :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Gratulerer med ny valp :) Vi skal også få en Staffordshire Bull terrier, men må vente helt til 17.april. Hun skal hete Shika :D Hvilke forbredelser gjør du/dere før valpen kommer i hus? Jeg gleder meg til å handle inn hundeseng, halsbånd og diverse :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...