Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I utgangspunktet så har jeg ikke noe imot at de spiser hunder så lenge de blir behandlet bra mens de lever, men det der er ingen måte å behandle levende vesener på. :cry:

  • Like 4
Skrevet

Jeg blir så sinna av den behandlingen de får før de havner på matfatet. For min del skal de gjerne spise hund om de liker det, men da skal hundene ha det godt mens de lever og behandles med respekt, akkurat som alle produksjonsdyr *burde* (ikke krangle nå, jeg vet at produksjonsdyr flest har det sjit, men nå er det disse hundene jeg tenker på) ha det.

Er det noe som har blitt hamret inn i hjernen vår de fem åra her nede i Ungarn så er det at for å få bedre produksjon så må dyra ha det bra. Stakkar bikkjer :( :(

Skrevet

"Horrifyingly, officers from the local Animal Inspection Department investigating the matter discovered that the transportation of the dogs was legal"

"The person who owned them did indeed have a licence and police were unable to act despite suspecting the dogs were headed for dog meat restaurant"

Det er faktisk det værste... at dette er godkjent og normal transport av dyr til slakt.

Har heller ikke noe problem med at de spiser andre dyr enn det vi gjør. Men transportmetodene som brukes på alle dyrearter i de landene er horribel :cry:

Skrevet

Da er det bestemt, jeg skal ALDRI til Kina! Jeg skal ALDRI spise hund.. Jeg ønsker ikke å spise kjæledyr.. Men, man får nok aldri gjort noe med at de spiser hund, men jeg synes det bør være regler på hvor ung hunden kan være før slakt og at de skal behandles med verdighet til siste slutt..

Skrevet

Jeg skal heller aldri til Kina, vil ikke legge igjen en krone i det landet før ting forandrer seg litt der.

Syntes ikke det gjør noe at de spiser hund, men la dem få en verdig transport i det minste før de skal dø.

Jeg pleier å syntes veldig synd på dyrene når jeg ser sånne bilder, men har aldri falt så for en hund på bilde som jeg gjorde her, den som ligger bakerst, for en nydelig hund :wub:

Sterkt bilde, OBS!

article-2134969-12C223A8000005DC-558_634

Godt å vite at den ikke dør...skulle ønske jeg kunne funnet den og tatt den med hjem hit, men det blir vel bare "penny drømmer"... :hmm::icon_cry:

Editert, la ut bildet som spoiler, dersom noen ikke vil se bildet ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...