Gå til innhold
Hundesonen.no

Én dag i Los Angeles - what to do?


Recommended Posts

Skrevet

På lista står

California Science center (med romferge)

Santa Monica Beach

Walk of Fame

(Venice)

Universal studios var litt dyrt når vi ikke kan bruke en hel dag der.

Noen som har tips?

Skrevet

Ville spurt på et reiseforum, eller flyforum. Pleier å være sånne tråder der som får shitloads med svar :P

Skrevet

Venice Beach, definitivt!
Santa Monica
Hollywood & Beverly Hills
Griffith Observatory (utsikt over store deler av L.A, burde sees i mørket)

Skrevet

Ville spurt på et reiseforum, eller flyforum. Pleier å være sånne tråder der som får shitloads med svar :P

Har lest Lonely Planet, saumfart Tripadvisor og et par andre reisesider. Men det er noe med å vite hvem som anbefaler, ift. hvilke referanserammer man har. Jeg er ikke interessert i shitloads (har ikke tid til det :P ) men de få viktigste tingene fra folk som kanskje har noe til felles med meg. ;)

Venice Beach, definitivt!

Santa Monica

Hollywood & Beverly Hills

Griffith Observatory (utsikt over store deler av L.A, burde sees i mørket)

Hva i Hollywood og Beverly Hills? Bare kjøre gjennom, liksom?

Skrevet

Beverly Hills hadde jeg droppet. Vi var på Universal,det var bra. Og Venice beach var "moro" :) Hollywood Boulevard er vel obligatorisk. Vi var innom Chinatown også

Skrevet

Jeg hadde prøvd å få tatt en av kjendis-bussene for å se hus og sånt jeg. Jeg er litt besatt av eiendom, men det var helt avsindig sprøtt å se de husene altså!

Skrevet

Har lest Lonely Planet, saumfart Tripadvisor og et par andre reisesider. Men det er noe med å vite hvem som anbefaler, ift. hvilke referanserammer man har. Jeg er ikke interessert i shitloads (har ikke tid til det :P ) men de få viktigste tingene fra folk som kanskje har noe til felles med meg. ;)

Slightly OT: er det sånn at hvis man er interessert i hund så har man de samme interessene innen reise? :P Jeg leser dine uttalelser her i quoten slik, men jeg må si meg rimelig uenig. Selv om man samles om enten hund, hest, katt eller kanin trenger man da overhodet ikke å dele andre interesser/preferanser når man reiser. Noen liker musikk, noen liker adrenalin, noen liker dyre hotell, andre liker hostels, noen liker biler, noen liker kjendiser, noen liker hus ( :P ), noen liker film - alle er da forskjellig :) Men men, det var kun et velment tips ;)

Skrevet

Slightly OT: er det sånn at hvis man er interessert i hund så har man de samme interessene innen reise? :P Jeg leser dine uttalelser her i quoten slik, men jeg må si meg rimelig uenig. Selv om man samles om enten hund, hest, katt eller kanin trenger man da overhodet ikke å dele andre interesser/preferanser når man reiser. Noen liker musikk, noen liker adrenalin, noen liker dyre hotell, andre liker hostels, noen liker biler, noen liker kjendiser, noen liker hus ( :P ), noen liker film - alle er da forskjellig :) Men men, det var kun et velment tips ;)

Nei. Men jeg vil si at de fleste brukerene på forumet her har en del mer til felles med meg enn en tilfeldig anmelder på et reiseforum når det kommer til kultursyn, for eksempel. Jeg har reist en del, og erfaringsmessig er det ganske store forskjeller i hva man ønsker og forventer når man reiser et sted, og mye av det varierer med hvilket land og kultur man kommer fra (og klasse). Selvfølgelig varierer det fra person til person, også inad på forumet her, men sjansen er nok større for at jeg har en mer felles referanseramme med en tilfeldig person her på forumet enn et amerikansk forum, for eksempel.

Og det ene utelukker vel ikke det andre?

Skrevet

I bunn og grunn enig med deg, men jeg frekventerer ikke amerikanske reiseforum så jeg har antakeligvis en helt annen forventning til hva du finner på det jeg klassifiserer som reiseforum enn deg :) Jeg har bare erfaring med norske, svenske og danske reiseforum - med mennesker som jeg ikke oppfatter mye annerledes enn de jeg ser ellers i samfunnet.

Skrevet

Husk at LA er vanvittig svær, og ta høyde for trafikken dersom dere planlegger ting i ulike deler av byen :)
Det kan fort ta noen timer å komme seg fra A til B, så ta høyde for det. Og planlegg gjerne kjøringen mellom 10/11 og 14/15 eller 18/19 og utover kvelden :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...