Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 151
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi fått testet den, og den sitter kjempefint på hennes myndekropp. Virkelig noe annet enn den vi hadde tidligere altså

Noen av fargene deres hvis dere vil se dem Cherise, rød, klar lilla, plommlilla Cherise(før var cherise en annen farge enn denne) Den Ida har på seg er i denne cherisen de ha nå. Gammelrosa T

Jeg sendte de mail og fikk beskjed om at jeg hadde målt feil og at det ikke hadde noe å si at den var skjev i halsen... IKKE imponert over servicen nei. Joda den satt ganske bra altså- men nå

Posted Images

Skrevet

Jeg syns det ble dyrt. Pleier betale 350 svenske til den andre sjappa

De selene jeg har brukt til trekk koster fra 500-900, så å få en spesialsydd til 600, synes jeg nesten er billig. Trodde de var dyrere jeg :)
  • Like 1
Skrevet

Jeg betalte rundt 500 totalt (sele, frakt og toll) når jeg bestilte spesialsydd til Harly (str 2+).

Synes ikke det var så ille mtp hva andre nomeseler koster :)

  • Like 1
Skrevet

Det er dyrt i forhold til at man faktisk betaler dobbel moms. Pris på selve selen er vel 350 sek, som er veldig billig.

Hadde de trukket svensk moms på forhånd så hadde det blitt ganske mye billigere. Men enig i at det ikke er veldig dyrt i forhold til at den er spesialsydd - bare dyrt i forhold til hva selen egentlig koster.

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har vi fått testet den, og den sitter kjempefint på hennes myndekropp. Virkelig noe annet enn den vi hadde tidligere altså :D

 

Postet bilde

Kjlpre du 0? Tidi at Nora og whippet har samme størrelse :P haha
  • 5 months later...
Skrevet (endret)

Siden jeg ikke er så veldig glad i å ha linen festet under magen på hunden og ingen ting annet jeg har forsøkt passer, så vurderer jeg å skaffe en Björkis sele- selv om jeg får litt hetta av at de er så trege/ustabile i leveringen...

(Zero sele S som ikke passer i halsen, spesialsydd halvnome som kun fungerer med linen festet under osv osv)

Men jeg regner med jeg trenger en spesialsydd da. hva tror dere?

Taco er nesten 19 kg, ca 48 høy og rundt 49 lang- og er brei som ei låvedør mellom frambena..

Str 1 ser vel passe ut i forhold til tabellen, men savner rygglengde/hals mål på tabellen..

Red:

Har målt bikkja og hun er altså kun 46-47 cm lang i ryggen (vanskelig å finne rette plassen å måle fra når man ikke skal måle fra skulderen!)

25-26cm i halve skuldermål

og 65cm i brystmål

Noen som har hunder som ligner og kan si nor om str?

Endret av AussieAllTheWay
Skrevet
Siden jeg ikke er så veldig glad i å ha linen festet under magen på hunden og ingen ting annet jeg har forsøkt passer, så vurderer jeg å skaffe en Björkis sele- selv om jeg får litt hetta av at de er så trege/ustabile i leveringen... (Zero sele S som ikke passer i halsen, spesialsydd halvnome som kun fungerer med linen festet under osv osv) Men jeg regner med jeg trenger en spesialsydd da. hva tror dere? Taco er nesten 19 kg, ca 48 høy og rundt 49 lang- og er brei som ei låvedør mellom frambena.. Str 1 ser vel passe ut i forhold til tabellen, men savner rygglengde/hals mål på tabellen.. Red: Har målt bikkja og hun er altså kun 46-47 cm lang i ryggen (vanskelig å finne rette plassen å måle fra når man ikke skal måle fra skulderen!) 25-26cm i halve skuldermål og 65cm i brystmål Noen som har hunder som ligner og kan si nor om str?
Jeg kjøpte først 1 til Nora. Bc på 15kg, ca 47 høy og 45 rygg. Den var for stor for henne. Nora har 0 nå. Den er akkurat passe. Selen gikk så videre til en av vorstehtispene på 20kg, 59 høy og 50rygg. Den var kanskje 1-2 cm for kort, men var fin på. Nå har en kelpietispe her inne den. Husker dessverre ikke hvem, Shy kanskje? Går ut ifra Taco trekker litt mer i bredden, og 1 vil passe. Du kan oppgi aøt av mål du har og så svarer de på hvilken de mener passer :) Når du først har fått kontakt med dem på mail sender de kjapt :)
Skrevet

Jeg kjøpte først 1 til Nora. Bc på 15kg, ca 47 høy og 45 rygg. Den var for stor for henne. Nora har 0 nå. Den er akkurat passe. Selen gikk så videre til en av vorstehtispene på 20kg, 59 høy og 50rygg. Den var kanskje 1-2 cm for kort, men var fin på. Nå har en kelpietispe her inne den. Husker dessverre ikke hvem, Shy kanskje? Går ut ifra Taco trekker litt mer i bredden, og 1 vil passe. Du kan oppgi aøt av mål du har og så svarer de på hvilken de mener passer :) Når du først har fått kontakt med dem på mail sender de kjapt :)

Takk for svar!

Jeg skal få tilsendt Str 2 og 3 i posten, men jeg tror også de blir for store, men eier av de mente str 2 var knøttliten så da får vi prøve før vi bestiller selv.

Jeg tipper vi ender på spesialbestilt, men kjekk å få prøvd ett par (dumt hun ikke hadde str 1 da)

Om man sammenligner med Nora så er hun nesten like høy, litt kortere og sikkert ganske mye smalere siden Taco er 4 kilo tyngre og har ganske mye pels, så ja- man skulle tro 1 passer på bjørnen min- evnt litt kort siden hun er ganske brei, men vi får se da :D

  • Like 1
Skrevet

Noen av fargene deres hvis dere vil se dem :)

Cherise, rød, klar lilla, plommlilla

Postet bilde

Cherise(før var cherise en annen farge enn denne) Den Ida har på seg er i denne cherisen de ha nå.

Postet bilde

Gammelrosa

Postet bilde

Torkis/turkis

Postet bilde

Limegrøn og klargrøn

Postet bilde

Ljus blå

Postet bilde

:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@slush
Skrevet

Har sendt mail til björkis angående lillafargene deres og str :-) håper på raskt svar. Er det usannsynlig at str 1 er riktig for min kelpie hannhund?? 51cm i høyden og 21,5kg

Skrevet

Har sendt mail til björkis angående lillafargene deres og str :-) håper på raskt svar. Er det usannsynlig at str 1 er riktig for min kelpie hannhund?? 51cm i høyden og 21,5kg

Lykke har str 1, og Harly har str 2 med utvidet hals. Mener Ayzo til Hilde har 3.

Tipper Vegas må ihvertfall ha 2+.

Skrevet

Da har Taco prøve str 2 og 3 og Str 2 er for liten i halsen, og passe lang i mine øyne, mens Str 3 er passe i halsen, men for lang..

Oransje er str 2

11011010_10152686325516780_9091580676710

11160003_10152686325751780_3615894248474

11150230_10152686325311780_4446587005537

11156362_10152686324916780_7264534378481Blå er str 3

11156326_10152686324221780_4030895170877

Så da tenker jeg at str 2 med str nr 3 hals må være den str jeg skal bestille

Skrevet

Da har Taco prøve str 2 og 3 og Str 2 er for liten i halsen, og passe lang i mine øyne, mens Str 3 er passe i halsen, men for lang.. Oransje er str 2 11011010_10152686325516780_909158067671011160003_10152686325751780_361589424847411150230_10152686325311780_444658700553711156362_10152686324916780_7264534378481Blå er str 3 11156326_10152686324221780_4030895170877 Så da tenker jeg at str 2 med str nr 3 hals må være den str jeg skal bestille
Når du legger trykk på 2 er den litt lang for han, men ser ellers fin ut. Det sorte stykket skal ideelt stoppe ved haleroten. 3 er alt for stor.
Skrevet

Lykke har str 1, og Harly har str 2 med utvidet hals. Mener Ayzo til Hilde har 3.

Tipper Vegas må ihvertfall ha 2+.

Oi, virkelig? :-) takk for svar.

Skrevet

Jepp :)

(Og Harly er ca 17,3 kg)

Godt å vite :-) synes det er litt lite opplysninger å gå ut ifra hos björkis nemlig. Greit å se hva andre har :-)

  • Like 1
Skrevet

Når du legger trykk på 2 er den litt lang for han, men ser ellers fin ut. Det sorte stykket skal ideelt stoppe ved haleroten. 3 er alt for stor.

Ja str 2 ser litt lang ut den også, men bildet lyver litt-Har sjekket flere ganger og det er ikke mulig at hun (ja Taco er en liten pike :rofl: ) skal ha den lenger.

Var veldig kjekt å få prøve. Virkelig synd det ikke er flere mål på Björkis sidene, for bare høyde og kg er veldig misvisende, når de sier str 2 passer hunder opp i 53-58 cm og 20-25 kg

Taco er 48 og 19 kg :|

Hva slags betalingsmetode bruker de? Visa, paypal eller ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...