Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Heisann!

Eg har ein gledelig nyhende å fortelja. :)
Lenge har eg ønska meg ein venn til min beste venn. ;)..
Har lenge planlagt korleis vi skal ta vare på 2 flotte eksemplara av Dvergschnauzer. :wub:
Om det er nokon som har
tips til å ta best mulig vare på 2, så er dei hjertelig velkomne. :)
Sidan eg er interessert i namn så har eg tenkt mykje på det.
Hunden til mi venninne heiter Aaliayh Elektra som er mor til vår første DS gut Nico Akilles. Ein slags oppkalling hadde vore fint men ingen nødvendighet. :)
Namnet vil eg ikkje ha meir enn 7 bokstavar.

Namn som eg liker er f.eks:

Aron
Arian
Caspar
Casper
Dennis
Elias
Felix
Isak
Jasper
Kian
Leon
Linus
Milio
Milian
Nico/Niko
Oskar/Oscar
Siko/Sico
Storm
Trym
Timian
Viktor/Victor


Varm Helsing frå Katrine & Santo.

NB!
Har i dag mottatt melding frå oppdretter om at paringa ikkje gjekk bra. (21.01.14)

Venter svar igjen på melding eg har sendt.

Endret av Hjelleuren`s_Alex
  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

No har vi komme fram til at ei jenta er mest ønskelig, om det kommer ei jenta.
Det blir ei nye paring i medio Juni. :D

Kva syns dåke om disse namna på jentenamn lista;
Ayla
Arielle
Aaliya
Celia

Dina

Evita

Frøya

Kita
Kira

Luna

Nova

Selma

Tanja

Tita
Tina

Vita

Har og nokre namn på hann namn lista:
Charlie

Eddie

Imre

Milo
Milio

Niko

Riko

Rino

Siko

Tony

Theo

Vetle

Gir vidare beskjed når paring har funne sted og korleis det gjekk. ;)

Skrevet

Luna, Nova og Frøya er kjempefine navn på tispe!

Av navnene til hann likte jeg Imre og Milio.

Krysser fingrene for at alt klaffer som dere ønsker!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...