Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

André og Annette i Kennel Mjóhundr (whippet) er i ferd med å gjøre klar åkeren ved gården deres til LC-trening, og vil gjennom vinteren arrangere flere treninger. Søndag 16. februar vil treningen åpen for alle raser, en glimrende mulighet for folk som er nysgjerrig, men ikke har mynde, å prøve seg :) Vi reiser selv opp denne helgen for å hjelpe André med å arrangere treningen.

https://www.facebook.com/events/278525042297837/

  • Like 4
Skrevet

Oi! Har alltid hatt lyst til å "teste" farta på Mana. Hmmm, får se om vi kanskje kommer oss dit :)

Minn meg på det, Hanne! Mulig Dita skal få prøve seg, da kan du få sitte på :)

  • Like 1
Skrevet

Aiko hyler av begeistring og vil gjerne vise fram sine fremragende skills igjen. Imouto har aldri prøvd seg på fille, men er neppe vondt å be. :P Dette må jeg prøve å få med meg, med mindre vi skal til Røros den helga! :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, Det kan hende spørsmålet er helt på villspor, men lurer på om det finnes noen oppdrettere i Norge eller naboland som avler på atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges? Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp. Jeg har hatt en bruksschäfer, og den lignet litt på det jeg beskriver, men ut ifra hvordan kullsøsken ble, så var det muligens mer tilfeldig at han var så «myk». Jeg vurderer nå å skaffe ny bruksschäfer, men har nå to små barn, så ser etter en hund som kan trives som aktiv familiehund og treningskompis for meg (hovedsakelig lydighet, smeller og fysiske økter som løping og lange skogsturer). Jeg er ikke i tvil om at det blir nok tid til hunden, men ønsker en hund som også kan trives i familien og som ikke passer best til IGP eller annet med høy intensitet. Alle tips tas imot med stor takk!☺️ Hilsen schäfer-elsker som prøver å ta et godt valg for både en eventuell hund og for familien.
    • Hvis noen er villige til å knuse ruta for å stjele hunder så hjelper det jo ikke med låsemekanismer uansett. De krokene man får kjøpt til bagasjerom er trygge nok hvis man bruker dem riktig, det er ikke mulig å få opp bagasjerommet uten å låse opp. Vinduslåsene har jeg aldri prøvd.
    • Hvor sikre er dem? Har tenkt på det men er redd de gir etter om noen vil inn. Kan man knuse dem på utsiden? 
    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...