Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag har jeg sett noe som gjør meg fryktelig lei meg, sint og kvalm! På vei hjem fra jobb gikk jeg forbi et narkomanpar som diskuterte/var opprørt, som hadde en chihuahua i band. I det jeg nesten hadde passert oppdager jeg at mannen også bærer på en livløs chi. Slik jeg forsto det, har de stått på hver side av gata, når den ene roper (!!!!) på hunden som derfor springer ut i gata og blir påkjørt.. Og Bilen kjører videre!!

Blir så forbanna og lei meg og har et grusomt minnesbilde i hodet :-( Forbanna folk som ikke skulle hatt hund og forbanna folk som bare kjører videre!!

Snakka litt med de, som forståelig nok var fortvila. De ville jeg skulle ringe politiet. Men så angret de, sa de skulle ringe selv, takket og bare gikk.

Det jeg tenker i ettertid, var det noe jeg burde gjøre? Burde jeg ha ringt til politiet alikevel? De er tydelig ikke ansvarsfulle eiere og burde ikke ha hund, men er vel ikke noe jeg kunne gjort med det..eller?

Ble helt satt ut og kvalm av synet og tenker nå, burde jeg ha gjort noe? Hva tenker dere?

Skrevet

Dette er veldig vanskelig å svare på. Jeg synes jo at den som kjører ned et dyr bør få en straff, uavhengig av hva slags sosial status eier har. Samtidig trur jeg faktisk ikke at politiet hadde prioritert en sak som dette... Men jeg forstår følelsen din av at du burde ringt, om enn bare for din egen samvittighets skyld. :hug:

Skrevet

Jeg forstår ingenting. Hvem var ikke ansvarsfulle? Bilen som kjørte videre burde jo stoppet, men med tanke på størrelsen på hunden er det jo ikke sikkert føreren fikk det med seg i det hele tatt.

  • Like 1
Skrevet

Det er det jeg tenker, det hadde neppe blitt prioritert... Og det kan jo være mulig at de ikke fikk det med seg de som kjørte, selv omjeg synes det høres rart ut.

Om du står på andre siden av en trafikkert vei enn hunden din (som står uten, evt med langt løs koppen/line), da roper du ikke på hunden! Da har du ikke særlig god bedømmelseskraft eller passer godt nok på hunden din...derav ansvarsløs

Skrevet

Det er det jeg tenker, det hadde neppe blitt prioritert... Og det kan jo være mulig at de ikke fikk det med seg de som kjørte, selv omjeg synes det høres rart ut.

Om du står på andre siden av en trafikkert vei enn hunden din (som står uten, evt med langt løs koppen/line), da roper du ikke på hunden! Da har du ikke særlig god bedømmelseskraft eller passer godt nok på hunden din...derav ansvarsløs

Jeg vet om flere ansvarsfulle hundeeiere som har fått hunden sin påkjørt fordi de ropte på den. Det er min første reaksjon også det, dersom en av hundene stikker av. Får kvitte meg med de alle sammen da, tror jeg :bye:

Skrevet

Jeg vet om flere ansvarsfulle hundeeiere som har fått hunden sin påkjørt fordi de ropte på den. Det er min første reaksjon også det, dersom en av hundene stikker av. Får kvitte meg med de alle sammen da, tror jeg :bye:

Jeg er enig. Jeg hadde sikkert mistet hode i et slikt øyeblikk av panikk for å være ærlig. Skulle ønske jeg kunne si annerledes, men er panikken der så er det lett å gjøre noe feil!!

  • Like 1
Skrevet

Altså hunden hadde ikke stukket av.. Det var to eiere (tror de eide hundene sammen i allefall ). Hunden som ble påkjørt sto på ene siden av veien SAMMEN med ene eieren. Den andre eieren sto på andre siden av en trafikkert gate, og denne hadde ropt på hunden. Ikke særlig lurt spør du meg. Klart uhell kan skje de beste, men her var det to rusa personer og de fremsto ikke veldig ansvarsfull

og var nok ikke i stand til å passe på som de burde.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...