Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen min er 9 mnd., og har alltid sovet mye. I en periode fra ca 4-8 mnd. var han mer aktiv igjen, men sov fremdeles store deler av døgnet. Nå er han helt tilbake på valpestadiet, sover seriøst hele tiden…. Han er glad, aktiv og leker mye, men han sover hele natten med oss (ca 22-06), samt store deler av dagen. Skikkelig sofahund..

Hvor mye sover deres valper på ca 9 mnd?

Skrevet

Min er 8 måneder og sover kanskje to timer i løpet av en dag. Opptil 4 om ingen beveger på seg overhodet. Om natten sover han kanskje 5 - 6 timer.

  • Like 1
Skrevet

Opptil 4 om ingen beveger på seg overhodet

Unnskyld, men nå måtte jeg flire litt, ser for meg du sitte HEEELT stille i sofaen så krapylet ikke våkner :D

Skrevet

Monti har alltid hatt en god avknapp og vært glad i å sove. Han sover stort sett hele dagen og absolutt hele natten. Men så får han aktiviteter og sånn på dagtid ellers, selvsagt.

Skrevet

Alle hundene mine har stort sett alltid sovet når det ikke skjer noe, hunder har jo annet søvnmønster enn oss feks. Og hva skulle de ellers gjøre, bare ligge og stirre ut i luften? Tipper ihvertfall 20 timer av døgnet soves vekk på normale dager med rundt 2-3 timer tur/aktivitet.

Skrevet

Mine sover også stort sett hele tiden når det ikke er aktivitet. De kan følge etter meg om jeg gjør husarbeid eller ligge våkne og se på, men som regel sover de :) Da de var valper var de våkne i ca to timer, sov ca to timer osv. De sov hele natten :)

Guest bikkje1
Skrevet

I hverdagen går vi og legger oss rundt 22:00 og står opp 07:30. 08:15 drar jeg, og da er han alltid for trøtt til å protestere. Men jeg vet at han i hvert fall sover til 13-14. Også sover han to-tre timer rundt 19:00. Kommer litt an på om vi har trent den dagen eller ikke gjort noe som helst.

I helgene legger vi oss rundt 23:00, og da kan han sove til 11:00-13:00. :lol: Også sover han igjen rundt 19, eller tidligere hvis vi f.eks. har gått en lang tur osv.

Så ca. 17 timer i hverdagen, og 15 timer i helgene. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...