Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis man som student opplever at en ansatt ved universitetet oppfører seg uproffesjonelt, finnes det noen man kan kontakte som tilsvarer en slags tillitsvalgt eller en fagforening? Jeg har en situasjon med en av de ansatte ved "mitt" institutt som er helt uholdbar, og jeg vet egentlig ikke helt hvem jeg kan kontakte. Hadde det vært på arbeidsplassen min hade det helt klart vært en fagforeningssak, men hvem har jeg som student mulighet til å få hjelp fra?

Skrevet

Ved UiO har vi en varslingsfunksjon for studentene. Har dere noe lignende der du studerer? Alternativt finnes det kanskje noen ved instituttet eller fakultetet du kan snakke med? Jeg har flere ganger hjulpet studenter både ved mitt institutt og på fakultetet (sitter i infosenteret en dag annenhver uke) når de opplever både seksuell trakassering, å bli behandla ufint eller rett og slett har faglige problemer med en ansatt.

Skrevet

De fleste studiesteder/fakulteter/avdelinger har egne studentkontakter/studentombud som skal ivareta slike interesser. Feks. ved UiB juridisk fakultet er det JSU - juridisk studentutvalg.

Skrevet

Om dere ikke noe organisert noe så er det også et alternativ og ta med en person du stoler på og som du føler at du kan involvere også ta det opp med ledelse på skolen. Bare så du har vitne og noen som kan støtte deg om du trenger det :) Mail til skoleledelse, gjerne med kopi til vedkomende du stoler på og velger og innvolvere kan også være en grei fremgangsmåte. Da har man jo også ting skriftlig om det er en sak som evt kan være greit og kunne dokumentere etterhvert. Du kan ta med deg hvem som helst, enten det er foreldre, venner eller medstudent.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...