Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ledige plasser på vår uoffisielle stevne 26. Januar på Eng gård i Skiptvet (Østfold). Stevne er innendørs og det er god mulighet for å få litt konkuransetrening før sesongen starter for fullt til våren. Rune Bjerklund skal vurdere våre prestasjoner og er meget trivelig å gå for, og en fin dommer å debutere for :)

Link til arrangement:

https://www.facebook.com/events/180431102154920/

Skrevet

Innendørs hvordan? Kunstgress, ridehall...?

Kan man melde seg på om man ikke er på fb?

Ja beklager, det glemte jeg å skrive! ridehall :) ja det kan du vettu! Bare send meg en PM med kontaktinformasjon (navn, navn på hund og hvilken klasse) så skal jeg videreformidle til hun som tar i mot påmeldinger :)
Skrevet

Ridehall utgår. :P

Vi sliter litt med øvelsene for tiden også, så egentlig ikke helt i tide for oss. Men kunne vurdert det som trening om det hadde vært kunstgress e.l.

Skrevet

Ridehall utgår. :P

Vi sliter litt med øvelsene for tiden også, så egentlig ikke helt i tide for oss. Men kunne vurdert det som trening om det hadde vært kunstgress e.l.

Åja! Så synd!
Skrevet

Jeg er SÅ frista, men har jo ingen mulighet til å komme meg dit. Aiko sier hun føler seg klar, nemlig...

Da må du si ifra fort isåfall, troooor det begynner å bli ganske så fullt! :)
Skrevet

Fint, da er det ikke noe å tenke på mer. Dessuten har jeg vel mer eller mindre bestemt mest for at uoffisielle stevner med offisielle regler (dvs ingen belønning mellom øvelser) er bortkasta, da kan jeg jo likegodt melde på offisielt. :)

Lykke til med arrangementet!

Skrevet

Fint, da er det ikke noe å tenke på mer. Dessuten har jeg vel mer eller mindre bestemt mest for at uoffisielle stevner med offisielle regler (dvs ingen belønning mellom øvelser) er bortkasta, da kan jeg jo likegodt melde på offisielt. :)

Lykke til med arrangementet!

Ja skjønner den :) Er fortsatt trening da og man kan kanskje gjøre ting man ikke kan gjøre på offisielt. Feks min ene hund som vet når det er konk og ikke, at jeg kan på uoffisielle si ifra til han at "nei, du må jobbe nå også". Mere akseptabelt eller hva jeg skal si :)

Edit: ikke fysisk straff altså!:)

Edit igjen: tusen takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...