Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søsteren min ble vegetarianer etter å ha sett den, noe jeg er stolt av henne for. Selv syntes jeg egentlig det var ille nok å høre om :(

Skrevet

Søsteren min ble vegetarianer etter å ha sett den, noe jeg er stolt av henne for. Selv syntes jeg egentlig det var ille nok å høre om :(

En del blir nok det ja. For det er ikke akkurat trivelig film. Heldigvis er forholdene som oftest bedre her i Norge under matproduksjon, selv om vi garantert har våre mørke sider på hvordan dyr blir behandlet.

Men siden man reiser mer og mer, så er det litt å tenke på når man drar i utlandet også. Og at man kanskje ikke er med på å støtte opp under en del underholdning man treffer på veien der, som kan virke fristende bare for å oppleve, få et kult bilde av seg selv, kule suvernier og slike ting.

Driver og lider meg gjennom den selv for tiden, men jeg må ta den stykkevis og delt. Jeg klarer ikke å se den i ett rett og slett...

Skrevet

Men siden man reiser mer og mer, så er det litt å tenke på når man drar i utlandet også. Og at man kanskje ikke er med på å støtte opp under en del underholdning man treffer på veien der, som kan virke fristende bare for å oppleve, få et kult bilde av seg selv, kule suvernier og slike ting.

Viktig poeng. Dæven som jeg gnelder på familiemedlemmer:

I Thailand skal man IKKE: få bilde med en elefant, få bilde med en tiger, få bilde med noe som helst villt dyr eller besøke dyreparker, og iallefall ikke svømme med noe som helst som er innesperret.

Resten av verden: IKKE dansebjørner, IKKE aper av noe slag, IKKE dyreparker, IKKE IKKE IKKE svømme med delfiner, IKKE akvariums med spekkuggere og/eller delfiner, IKKE sirkus med dyr, mas, mas, mas! :P

Skrevet

Jeg har hatt denne liggende en stund (kjøpt dvd'en fra dyrevernalliansen eller noah, husker ikke helt) men ikke orket å se den enda.. Må kanskje gjøre som deg, og ta den stykkevis.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...