Gå til innhold
Hundesonen.no

Har hunden din et favorittmenneske, utenom deg?


Recommended Posts

Skrevet

Min lillebror står høyt på lista for begge, mine foreldre, min «onkel». Mikke elsker en i klubben, han blir helt hysterisk. Gneis elsker @Grim (både eier og hund). :)

Skrevet

Min mor topper nok etter meg. Der er det bare lek, kos og godis, mens jeg står for regler. :P

Ellers er ikke Noomi så veldig opptatt av mennesker. Hun brukte flere måneder på å oppdage at AnetteH og T bodde sammen med Doffen. :P Hun er glad når folk tar kontakt, men hun har null sans for ei venninne ( som derfor trur at Noomi er meget usosial. :P )

Vida er mer glad i denne venninnen, men det handler jo om at hun får godis av henne. Men hun er veldig glad i T til AnetteH.

Skrevet

Ludvig elsker meg, men han har et stort plass i hjertet til Synnøve også! Lyser opp når han hører stemmen hennes på snapchat eller facebook eller på ekte daa.. :D

Skrevet

Min mor, min bestemor og "svigermor", og så er han såklart glad i samboeren min og. :) Men litt morsomt at mannfolk generelt ikke er like stas, hehe.

Skrevet

Mennesker som snakker på en barnslig måte og byr opp til lek? :P

Uppfödaren kan dog få voffsen til å tisse på seg av glede, har skjedd et par ganger :P

Skrevet

Mine trur at alle mennesker er ute kun for sirkusets forlystelse, men begge går helt bananas av pappa (som kaller seg bestefar) og mamma (som kaller seg mommo). :D De elsker også en kollega av meg som passer dem ofte, ekstra masse, men er i det store og hele veldig glade i folk. Av andre er det ofte litt lykkelig hvining fra Aiko og ekstremt mye lykkedansing fra Imouto dersom Nymeria og Kiyomi dukker opp, og selvsagt min fine mann. :D Når han dukker opp, klasker Aiko i bakken tvert for å få kos, uansett underlag. :wub:

Skrevet

Mido eeelsker ene venninna mi. Og har gjort det fra første gang de møttes. Han bryr seg ellers ikke mye om fremmede, men hun ble virkelig en favoritt. Love at first sight, og hun har aldri gitt han en eneste godbit :)

Han blir helt "makaroni", tom om hun bare har vært på do. Mens jeg må faktisk ha vært borte en god stund før han blir sånn med meg. Og alle er såklart grønne av misunnelse :frantics:

Skrevet

Donna´s favoritt er nabogutten på tolv, klassekamerat til yngste jenta. Han gjør leksene her innimellom. Uansett hvor lang tid det går, han får velkomst som et familiemedlem, etter lang tid borte. Ellers er hun svært avmålt, overfor fremmede.

Men han er eneste som får samme velkomst som vi, hun bare liker han godt, så er han veldig hyggelig også. :)

Skrevet

Jepp! Min tidligere nabo og nær venn. Om jeg sier navnet hans begynner Yatzy og pipe og springer rundt for å finne han, og finnes ingenting kulere enn å være med onkelen sin altså ;)

Skrevet

Hottie har jeg ikke sett noe sånt på enda. Det kommer kanskje?

Lupin forguder Tøfflus (oppdretter) han kjenner henne igjen uansett hvor lenge det er mellom hver gang de møtes. :wub: Han er stort sett veldig glad i alle, men hun er ekstra stas.

Kasko har lagt sin elsk på ene svigersøstern - svigersøstern liker ikke hunder egentlig, men kasko har hun litt sansen for. Han klenger og kravler og skal helst sitte på skuldra. Han er sånn med mange, men han tar det liksom enda et hakk opp på henne. Jodler og står i.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Alle mennesker, også de som ikke enser han, er Bud sine favorittmennesker. Den bikkja tror alle vesener eksisterer for å kose med han. Utenom meg og samboer er han veldig glad i svigermor og generelt alle "besteforeldrene" sine (våre foreldre altså).

Skrevet

De aller, aller fleste. Full lykke om noen vil hilse. Eller kanskje leke? Eller bare se på. Han tar alt han får. Søstera mi er kanskje på toppen, for hun er veldig spretten med mye gøye lyder, hyler om han er borti hånden med snuten f.eks., veldig lettskremt. Kjempegøy.

Skrevet

Whippeten elsker alle folk, men jeg tror kanskje min bror er en favoritt. Fordi han leker litt voldsomt med henne, ruller på gulvet, osv. Da koser hun seg :D

Dvergpinscheren har vel bare meg, og til nøds samboeren. :P Hun er også ganske glad i tantebarna mine, så det er jo koselig :)

Skrevet

Min lille mops elsker mine foreldre. Han piper i bilen når vi nærmer oss huset, løper opp til døren, nesten kjefter litt for at døren ikke blir åpnet fort nok, får ikke tatt av oss ytterklærne fort nok heller for han vil opp trappen helst med en gang! Så mamma og pappa står høyt på listen. Sett vekk fra meg og samboeren min! :)

Skrevet

Hottie har jeg ikke sett noe sånt på enda. Det kommer kanskje?

Lupin forguder Tøfflus (oppdretter) han kjenner henne igjen uansett hvor lenge det er mellom hver gang de møtes. :wub: Han er stort sett veldig glad i alle, men hun er ekstra stas.

Bare vent til Hottie møter veterinær Lena igjen du, da skal du se jubelhund :D Og det til tross for alle de "teite" tingene, syntes Hottie, som hun har gjort med henne :P

Lupin er da glad i alle han, bare de sier noe. Her om dagen dro han meg nesten på snørra ned siste del av trappen fordi naboen min, som han ikke har møtt før, sa hei til meg, planta fremlabbene godt oppå skuldrene hennes mens han forsøkte kysse henne :)

Asti

*snip*

Han har begynt å utvikle ett forhold til @ida også som jeg ikke ser hos andre. På turen i dag har han telt med henne i sine opptellinger og ser stadig på henne. Hun fikk til og med en litt våt og "voldsom" suss på slutten av turen. Det gjør han kun med meg.

Ehem, tror du glemte meg. Jeg får også sånne bump etterfulgt av vått kyss :P

Mocca er generelt glad i de fleste, noen litt mer enn andre bla Margrete og Evy som hun ble født hos. Men som Hottie, veterinær Lena er toppen av lykke :D

Skrevet

Bare vent til Hottie møter veterinær Lena igjen du, da skal du se jubelhund :D Og det til tross for alle de "teite" tingene, syntes Hottie, som hun har gjort med henne :P

Lupin er da glad i alle han, bare de sier noe. Her om dagen dro han meg nesten på snørra ned siste del av trappen fordi naboen min, som han ikke har møtt før, sa hei til meg, planta fremlabbene godt oppå skuldrene hennes mens han forsøkte kysse henne :)

Åååh vil se Hottie med Lena :wub:

:lol: Høres ut som Lupin ja, men han blir hakket mer glad for å se deg da. Selv om han er sabla billig - selger sjela si for et hei. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...