Gå til innhold
Hundesonen.no

Avatar og banner


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trodde jeg var kul og dataekspert så jeg prøvde å bytte avatar og banner..vel,det gikk ikke :oops:

Så nå står jeg uten noen av delene.Kunne jeg fått litt hjelp?

Banneren er det ikke så viktig med -men avataren min er dypt savnet :P

Guest Per Olav
Skrevet

Jeg antar at du har lastet den nye avataren (max 80x80 px/15 kB) opp på nytt via profilen. Prøv en gang til og dersom det fortsatt er feil: kontakt webmaster.

Mvh

Skrevet

Per Olav er inne på det her. Hvis du har forsøkt å laste opp en ny avatar og den er utenfor kravene, så vil den gamle også forsvinne (tror jeg).

I alle fall i tidligere versjoner av phpBB (motoren til forumet her) så var dette en svakhet. Hadde man en avatar, prøvde å laste opp en ny og dette feilet, ja så forsvant begge to.

Pass på at avataren din er 80x80 pixler (eller mindre) og maks 15kb. Har du problemer med å få avataren til å møte disse kravene kan du evt. sende bildet/avataren til meg så skal jeg fikse den for deg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...