Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tviler på at det er noen som kan hjelpe meg her, men jeg prøver allikevel.

For en god stund tilbake kom jeg over en sak i en eller annen nettavis e.l. om en oppdretter som også jobbet som jurist. Hadde ikke tid til å lese akkurat da og angrer sterkt på at jeg ikke lagret den til senere. Har prøvd å søke rundt uten resultater.

Er det tilfeldigvis noen som har sett denne artikkelen og vet hvor jeg kan finne den, eventuelt hvor jeg kan prøve å søke videre?

Grunnen til jeg lurer er at jeg utdanner meg til jurist, men også har en liten oppdretterdrøm - og lurer veldig på hvordan hun har klart å kombinere disse to.

Skrevet

Det kommer jo helt ann på hva du vil jobbe med innen jussen og i hvor stor skala du vil oppdrette, alt kan kombineres bare du har sterk vilje og er god på planlegging og prioritering ;) Mange i min omgangskrets (er straks jurist selv) driver med store og tidkrevende hobbyer, f.eks. oppdrett og trening av travhest, egen sportsbutikk, sprangridning… Kjenner flest hestefolk da, emn hest er jo også en tidkrevende og dyr hobby, som de altså fint kombinerer med jurist-/advokatjobb :)

Edit: PS. Ikke helt hva du lurte på, men ja ;)

  • Like 1
Skrevet

Hvorfor skulle det være vanskelig å kombinere?

Har på følelsen av at det er en jobb som du ofte må "ta med hjem", og dermed interessant å lese hvordan hun fikk tid. :)

Er det vanskeligere å kombinere en jobb som jurist med oppdrett enn en annen jobb?

Helt sikkert ikke - hadde bare vært interessant å lese da jeg skal utdanne meg til det selv. :)

Denne damen er jurist :) (selv om det sikkert ikke er samme som du leste om)

http://www.rustboele-kennel.com/32740999

Ikke akkurat, men takk for info uansett :)
Skrevet

Det er ingen hemmelighet at særlig unge advokatfullmektiger jobber -mye- overtid, og da gjerne også gratis overtid (skriver ikke timer for å virke mer effektive….), men som feks kommunejurist jobber du glatt 8-16 uten noe overtid, så jeg tror du skal utdanne deg og finne deg en jobb først, jeg :) Og som flere her sier - det er jo egentlig helt det samme hvilket yrke du har, det viktige er hvilke prioriteringer du gjør.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...