Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

går merket jeg at den var blitt større, ikke mye, men absolutt større.. og den hadde noe som jeg trodde var ei flis eller en bårr fra et insekt i tuppen. Når jeg dro i denne ramlet mesteparten av og hun begynte å blø piiiiittelitt (vistes nesten ikke)

Jeg kan klemme alt jeg vil og hun ser ikke til å bry seg i det hele tatt, og det kommer ikke noe annet enn pittelitt blod ut (etter en stund, så det er nok bare pga klemmingen)

Klumpen er i samme farge som resten av huden hennes, men rød i tuppen etter klemminga mi smile.gif Den føles helt løs ut, som om den bare sitter i huden, og den er ganske hard men ikke HARD-hard liksom. Føles som ei vorte igrunn! - DETTE ER EN BESKRIVELSE SOM JEG FANT I EN ANNEN TRÅD, SOM MINNER VELDIG OM DET JEG FANT PÅ HALEN TIL MIN HUND.

Ser ut som en negl vorte, som er "hard" ytterst og myk innerst- sitter ganske løst...

Noen som vet hva dette er?

post-12795-0-35337700-1386099768_thumb.j

post-12795-0-25865000-1386099772_thumb.j

  • 3 years later...
Skrevet

Vedkommede har bare én post og har ikke vært på forumet på fire år. Men det ser veldig ut som en vorte. Hvis den bekymrer deg så kan du ta en tur innom veterinæren. Hvis ikke se det an. Hvis klumpen endrer størrelse eller form på kort tid så bør det uansett sjekkes.

Skrevet

Takk for svar. Er nok sannsynligvis en vorte med en "brodd" i. Og den brodden vokser og er løs. Var innom en vetrinær klinikk, men de var usikker på hva det var. Sitter nesten helt ytterst på halen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...