Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Marianne og ei fra jobben skal trene kl 12 (tror jeg) på lørdag på økern, om flere vil være med.

For et teit tidspunkt! :lol: (Jeg liker best å trene enten tidlig eller litt utpå ettermiddagen, så jeg kan få mer utav dagen. :aww: )

Neida... Hvor på Økern? Kanskje jeg skal slenge meg på det. Selv om jeg selvfølgelig heller burde lese. Men.

Skrevet

Jeg kan komme til Økern.. Men trenger mer spesifikk veibeskrivelse/ adresse jeg kan søke opp på google :poke:

Er ikke så kjent enda :)

Skrevet

Jeg kan komme til Økern.. Men trenger mer spesifikk veibeskrivelse/ adresse jeg kan søke opp på google :poke:

Er ikke så kjent enda :)

For et teit tidspunkt! :lol: (Jeg liker best å trene enten tidlig eller litt utpå ettermiddagen, så jeg kan få mer utav dagen. :aww: )

Neida... Hvor på Økern? Kanskje jeg skal slenge meg på det. Selv om jeg selvfølgelig heller burde lese. Men.

skal finne kart nå ;) hun fra jobben skal gå bronsemerke der til uka så hun ville helst trene der :P spurt hun nå om kartet.

Skrevet

Er det et sted det er greit å trene?

Skal trene på Økern i dag jeg, men på åpen parkeringsplass da. Ulvenveien 87 fra kl 18, om noen vil hive seg med.

vel hun har gått kurs fast der lenge :) så skal være greit.

Skrevet

er bare å bli med ja :) hadde jo ikke annonsert det her om jeg ikke ville være med folk ;P

:banana-santa:

Men jeg skjønte ikke helt hvor det er.. Er det langt å gå fra t-banen?

Skrevet

Bronsemerket hos Oslo hundeskole, Anette? De pleier å ha kurs der :)

Mulig jeg slenger meg med på Økern kl 12 på lørdag, men hvis noen vil trene på søndagen også så rop ut! Eller møtes tidligere på Økern på lørdag for å starte treningen litt tidligere :D Jeg tror jeg er ledig da, og vil trene så mye som mulig når jeg har tid. Da helst sent på søndagen fordi vi muligens skal på julebord på lørdag i Lillestrøm, og skal visstnok sove over der.

Skrevet

Noen som vet om det er langt å gå fra t-banen, evt. vet hva det heter der det er? :P

For meg er økern bare et eneste stort trafikkaos, så jeg skjønner ikke helt hvor det er dere skal fram til. :Pissed:

Skrevet

Noen som vet om det er langt å gå fra t-banen, evt. vet hva det heter der det er? :P

For meg er økern bare et eneste stort trafikkaos, så jeg skjønner ikke helt hvor det er dere skal fram til. :Pissed:

Anette la ut kart litt lenger over her. :) T-banestasjonene er merket av, så da kan du jo se hvor det går an å gå. For meg ser det ut til at det er greiest å gå av på Risløkka. Det er jo en del byggevirksomhet og store veier i det området der som gjør det vanskelig å være fotgjenger i området der.

Jeg kommer forresten ikke. Dagen blir alt for oppstykket hvis jeg skal være der til tolv, og jeg er nødt til å prioritere lesing...

Skrevet

Anette la ut kart litt lenger over her. :) T-banestasjonene er merket av, så da kan du jo se hvor det går an å gå. For meg ser det ut til at det er greiest å gå av på Risløkka. Det er jo en del byggevirksomhet og store veier i det området der som gjør det vanskelig å være fotgjenger i området der.

Jeg kommer forresten ikke. Dagen blir alt for oppstykket hvis jeg skal være der til tolv, og jeg er nødt til å prioritere lesing...

Åå, nå skjønte jeg! Det er rett ved Kuben vgs.

Men da kommer jeg, men hvis jeg ikke kommer er det fordi jeg har rotet meg bort. :P

Skrevet

Jeg får dessverre heller ikke kommet, julebordet starter tidligere enn jeg trodde så vi må dra hjemmefra senest kl 14. Da blir det litt knapt med tid til å dra et stykke for å trene.

Skrevet

Jeg er ikke helt sikker på om jeg klarer å dra meg og bikkja opp av senga før 11, så da kommer vi nok litt etter 12. :lol:

Skrevet

Er det noen som kommer? :P Gidder ikke leite meg fram dit hvis det kun er 3 som kommer, blir litt for lite forstyrrelser for oss.. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...