Gå til innhold
Hundesonen.no

Stengte hunden inne på badet og reiste bort...


Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Fy ****, folk! Men har de altså ventet fire år med å få saken opp i retten? Herrejesus, ikke rart at saker bare blir henlagt her til lands..

Helt OT:

Men de to tingene henger ikke nødvendigvis sammen.

Edit; Ja det er ille, men noe som er mye mye verre, som knapt nok får spalteplass er bonden som sultet i hjel 400 griser i Vestfold. Griser er ikke så hjerteskjærende som hunder nei.

Skrevet

Edit; Ja det er ille, men noe som er mye mye verre, som knapt nok får spalteplass er bonden som sultet i hjel 400 griser i Vestfold. Griser er ikke så hjerteskjærende som hunder nei.

Tenkte på det samme! Men de to sakene har vel fått omtrent like mye spalteplass vel. Grusom sak det og!

Skrevet

Tragisk! :(

Jeg leste at det ble en kort dom på 21 dager. Hva med samtidig fradømt muligheten til å eie dyr ved slike spesielle saker som dette? En viser seg helt og totalt uegnet til å ha ansvar for et dyr, og da bør følges opp med forbud slik at det begrenser mulige gjentakelser, tenker jeg.

Guest Belgerpia
Skrevet

Bonden som sultet i hjel 400 griser ble fradømt retten til å eie dyr av noe slag.

Dama med hunden fikk bare betinget dom - hvilket betyr at hun må sone dersom hun gjør det samme igjen..

Jeg synes straffeutmålingen i Norge er HÅRREISENDE når det kommer til dyremisshandlingssaker.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...