Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Jeg er i prosessen med å skaffe meg en RR, og i den forbindelse lurte jeg på om det er noen som kjenner til kennel Ridgedog på Gran?

Jeg bor 3,5 time unna, så det hadde vært fint å ha litt info før et evt besøk :)

Ser frem til svar

Skrevet

Kjenner dem ikke veldig godt, men har møtt noen fine og veldig lydige hunder derfra! De er synlige og generelt sett godt likt i rr-miljøet er mitt inntrykk.

Skrevet

De har sykt lydige hunder ihvertfall! Også har dem forskjellige raser, så det er alltid en fryd å kjøre forbi der når man ser hunder i alle slags størrelser som leker og koser seg på jordet :) Dem pleier å ha med et par RR når dem er ute å kjører med hest også :) Ikke veldig nyttig det jeg kommer med da :lol:

Skrevet

De har sykt lydige hunder ihvertfall! Også har dem forskjellige raser, så det er alltid en fryd å kjøre forbi der når man ser hunder i alle slags størrelser som leker og koser seg på jordet :) Dem pleier å ha med et par RR når dem er ute å kjører med hest også :) Ikke veldig nyttig det jeg kommer med da :lol:

Jeg er ganske sikker på at den jeg møtte her for en tid siden var derfra. Den var såvidt to eller noe sånt, gikk løs, og satt lydig (om enn noe motvillig) på kommando og rørte seg ikke da Odin og jeg passerte på 5m avstand, enda Odin var interessert. Eieren hadde fått den omplassert fra oppdretter, og han var visst "mye lydigere der"...

Skrevet

Ei kollega av meg venter på valp derfra nå, og hun har bare lovord å komme med :)

Ei annen bekjent av meg har hund(er) derfra, og av det lille jeg kan se på fb virker det som om hundene er bra, og eieren fornøyd. Ut ifra bildene ser jeg at hun har god kontakt med oppdretterne iallefall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...