Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikring


camillaviborg
 Share

Recommended Posts

Hei.
Jeg lurer på om det er noen som er flink med Agria hundeforsikring, jeg skjønner virkelig ikke helt hvordan jeg skal gjøre det for og få den beste forsikringen.

Jeg har en Korthåret chihuahua på snart 12 uker :)

Men jeg har også lest mye rart om Agria hundeforsikring.
Hvilken hunedeforsikring har du?
Og hva anbefaler du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har og chihuahua! ;) Selv har jeg Gjensidige og er storfornøyd. Jeg mistet min forrige chi tragisk for 1,5 år siden, men fikk god hjelp av Gjensidige på helg og forsikringspengene kom rett over helga. Anbefales!
Har hatt Agria for maaaange år siden, og mange mener de fort kan være firkanta. Fordi de kun holder på med dyreforsikringer?
KOS deg med valpetiden med den lille :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har selv aldri hatt behov for og bruke forsikring, har agria nå, men kommer til og gå for gjensidige på neste hund. Fordi jeg kjenner mange (og har hørt om enda fler) som sliter med og få tilbake penger og få godkjent osv fra Agria. Noen missfornøyde vil det stort sett alltid være, men hos agria virker det og være skremmende mange, og det hjelper ikke hvem som er billigst eller har best dekning eller annet vis man ikke får benyttet seg av forsikringen når man trenger den. Gjensidige synes jeg har bra dekning og de virker og ha veldig fornøyde kunder, pris vil vell variere etter type forsikring og rase som det gjør hos de fleste.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Gjensidige. Isac fylte 8 år i desember i fjor, jeg hentet han i november. Gjensidige har en øvre grense på 8 år for å starte en forsikring, så det gikk på hengende håret (var også årsaken til at jeg kunne ha hund i utgangspunktet). Jeg har fått igjen raskt og riktig beløp de tre eller fire gangene jeg har meldt inn skade (både hunderelatert og annet)! Bortsett fra akkurat nå, de ville ha sykejournalen og jeg har vært treig med den, og nå er Gjensidige treige tilbake.. :)

Gjensidige lønte seg også for meg, fikk 600 kr i rabatt pga en annen forsikring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...