Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tassen min er i fjortisalderen, og har funnet ut at han må markere. Greit nok. Han går fint i bånd som regel, men dersom har får velge selv, så markerer han liksom hver 5.meter. Etterhvert kommer det ikke noe tiss (ja, jeg har sjekket :lol: ), han bare løfter på beinet. Kommer det noe luktstoffer eller noe da, eller gjør han det bare for å ha gjort det???

Skrevet

Tror bare det er instinkt og at de ikke tenker over om det kommer ut noe eller ikke. Min markerer også på slutten av en tur selv om vi har vært ute i 2-3 timer. Tror ikke det er så mye igjen da.

Skrevet

Tror de bare gjør det for å ha gjort det. Hannhunden vår på 4,5 år markerer sånn hvis han får lov. Men vi lar ham som regel få lov å tisse som han vil de første 100 meterne av turen og så får han beskjed om å gå pent resten av veien uten å snuse og løfte beinet på ALT han ser. :P da får han lov til å snuse og tisse litt kanskje to-tre ganger til i løpet av turen når VI sier han får lov. Greit å slippe at han blir mer markeringsmonster enn han er, og greit å kunne gå tur uten å måtte stoppe 10 ganger på 50 meter. :P

Skrevet

Det gjør ene tispa vår også, tror det er relativt vanlig. :P Hun markerer ikke så mye altså, men tisser seg ferdig relativt raskt likevel.

Ganske greit dersom vi skal på besøk og sånt, eller dersom hun skal være aleine hjemme, å vite at hun har tisset seg helt tom. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...