Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt til å gå fra Norwegian Polar til Vom og Hundemat, da V&H er billigere og bedre(?). Problemet er delingen av 20 kilos blokkene. Jeg vet at med NP så er de markert og enklere å skjære opp, men med V&H så er det vanskelig. Jeg vil ikke betale mer for å kjøpe pølsene, da det går en del for i heimen.
Er det noen i utsalgssteder i Oslo / Akershus som tilbyr å skjære opp 20 kilos blokkene mot et lite tillegg? Vet Haugs Hundemat i Bodø gjør det, men det er for langt unna når jeg holder til på Lørenskog.

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Har du stor fryser og bil ville jeg kjøpt i stort fra Trøgstad og hentet ferskt selv. Det vil du tjene inn igjen og du kan da fryse ned i passende posjoner

Skrevet

Vi betaler 50 kr/stk for 5 kilos pølsene, dvs 10 kr per kilo. Det er når vi bestiller over 200 kg om gangen da, da får vi det jo tilkjørt også. Synes ikke det er så dyrt, og det er lett å dele opp, tar opp en 5kgs pølse, lar den tine en stund i vasken på kjøkkenet, deler/sager den i 4 med brødkniv, fryser med tre av bitene igjen i hver sin plastboks, har en bit i kjøleskapet i plastboks. Mye mer praktisk for oss enn 20kgs blokker som virker mye mer grisete å dele opp. :)

Edit: vi bestiller da direkte fra Trøgstad. :ahappy:

Skrevet

Men om du bestiller over 200 kg om gangen, har du da resten i frysa? Har en veldig liten fryser, og får akkurat plass til 20 liksom..

Skrevet

Jeg har tenkt til å gå fra Norwegian Polar til Vom og Hundemat, da V&H er billigere og bedre(?). Problemet er delingen av 20 kilos blokkene. Jeg vet at med NP så er de markert og enklere å skjære opp, men med V&H så er det vanskelig. Jeg vil ikke betale mer for å kjøpe pølsene, da det går en del for i heimen.

Er det noen i utsalgssteder i Oslo / Akershus som tilbyr å skjære opp 20 kilos blokkene mot et lite tillegg? Vet Haugs Hundemat i Bodø gjør det, men det er for langt unna når jeg holder til på Lørenskog.

men du bor i Oslo, hvorfor ikke bare kjøre og hente ferskt? Jeg var og hentet en fersk blokk idag og delte opp i bokser og fryste ned. Det ligger rett utenfor Askim og er oppe fra 7-16.

Skrevet

Bor du i Oslo og har mulighet til å hente er jo ferskt supert. :ahappy:

Vi har en 260 liters fryser til hundemat, da går det NESTEN alle nedi der. Har litt med hvor tett stabla vi får dem og, men hendet det må en pølse eller tre over i "vår" fryser. Vi har bestilt litt forskjellig, 220 kg og sånn hvis amdre også har skullet ha og ville bestille sammen, så jeg er ikke heeelt sikker på nøyaktig hvor mange pølser som går oppi.

Men det er jo også en løsning, bestille sammen med noen så det blir mer enn 200 kg og så få plass i mindre fryser. :)

Skrevet

Ringte, og kan bare komme å hente ferskt. Men da har jeg et spm til: Kan jeg bruke nr. 25 på valpene mine? De er ikke tjukke, de kunne heller lagt på seg litt.

Skrevet

Ringte, og kan bare komme å hente ferskt. Men da har jeg et spm til: Kan jeg bruke nr. 25 på valpene mine? De er ikke tjukke, de kunne heller lagt på seg litt.

Det kan du ja, Harly fikk nr 25 når han var valp da valpefòret ikke var optimalt for han :)

Skrevet

Jeg hadde nå gitt valpefôr til valper jeg da men så kørka er jeg.. :o

Nå er vel protein/fett-forholdet og fosfor/kalsium-forholdet ganske det samme i valpefôret og nr 25 fra v&h, mener jeg å huske? (Mulig jeg husker veldig feil da) Men mener de to forene er ganske like, og at nr 25 også kan brukes på valper. :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Nå er vel protein/fett-forholdet og fosfor/kalsium-forholdet ganske det samme i valpefôret og nr 25 fra v&h, mener jeg å huske? (Mulig jeg husker veldig feil da) Men mener de to forene er ganske like, og at nr 25 også kan brukes på valper. :)

ok.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...