Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Går det an at hannhundene viser interesse for tispe med innbilt svangerskap?

Noe er i alle fall veldig rart her. Tipsy venter ikke løpetid før i februar. Allikevel viste Monti plutselig en dag enorm interesse for henne, han gikk bak henne og siklet hemningsløst mye. Dagen etter ble det enda tydeligere at noe var på gang, han var skikkelig hannhund i nærheten av tispe med løpetid. Men Tipsy blør ikke og sånn. Hun er muligens litt hoven, men ikke noe annet.

Samtidig er hun helt desperat ute på terrassen og graver og styrer helt enormt på undersiden av terrassen, nesten som om hun bygger seg en hule. Graver og styrer enormt. Aldri sett henne gjøre noe sånt før.

Så jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, om det kan være løpetid på gang så tidlig, om det er innbilt (og Monti reagerer på det?).

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ekko reagerer voldsomt på betennelser hos andre hunder. Både indre betennelse som livmorbetennelse og større betennelser i sår. Riktignok ikke på samme måte som ved løpetid, men for folk som ikke kjenner han kan det sikkert se litt likt ut :/ Men det er en del hunder som reagerer på drektige tisper, så mulig de reagerer på inbildt også?

Skrevet

Ekko reagerer voldsomt på betennelser hos andre hunder. Både indre betennelse som livmorbetennelse og større betennelser i sår. Riktignok ikke på samme måte som ved løpetid, men for folk som ikke kjenner han kan det sikkert se litt likt ut :/ Men det er en del hunder som reagerer på drektige tisper, så mulig de reagerer på inbildt også?

Huff, ikke si sånt. Eieren spøkte med at det er 2 mnd siden hun var på kennel med løpetid. Kanskje hun er drektig :lol:

Hmm, betennelser ja.. Hun virker i fin form, men slikker seg mer enn ellers. Og sier veldig ifra når han prøver seg. Kanskje kan jeg forveksle interessen hans med noe annet også, det er fullt mulig. Har aldri hatt han så tett på løpetispe før i alle fall.. Hmm..

Skrevet

En tispe vi trener med har hatt endel urinkrystaller og infeksjoner, det er mange hannhunder som reagerer på henne når hun har det.

Edit; skrivefeil

Skrevet

En tispe vi trener med har hatt endel urinstein og infeksjoner, det er mange hannhunder som reagerer på henne når hun har det.

Dere har nok rett på et eller annet vis. Når jeg stod opp i dag var dessverre Tipsy kjempedårlig. Ekstremt nedsatt allmenntilstand, hun virker kjempesløv, vil ikke røre på seg og bakbena virker stive. Dyrlegen hadde tid om 1-2 timer, så vi venter...

Skrevet

Dere har nok rett på et eller annet vis. Når jeg stod opp i dag var dessverre Tipsy kjempedårlig. Ekstremt nedsatt allmenntilstand, hun virker kjempesløv, vil ikke røre på seg og bakbena virker stive. Dyrlegen hadde tid om 1-2 timer, så vi venter...

Oj, så kjipt. Krysser labber og haler for Tipsy. :hug:

Skrevet

Lykke til!

Æsj. Det er ikke alltid man vil ha rett :/ Lykke til!

Tusen takk. :) Det gikk bedre enn forventet, de så ingenting galt på ultralyd og antar det er tidlig stadie av livmorbetennelse. Hun har fått ganske sterke smertestillende nå og virker i fin form, men sover mye. Det var tydelig at hun brukte alle krefter hun hadde på å holde seg oppe hos dyrlegen. Så håper jeg de hjelper.

  • Like 2
Skrevet

I dag er hun i fin form, som om ingenting har skjedd :huh:

:ahappy: Så bra!

Da håper jeg det fortsetter og at hun har hatt veldig tidlig stadie av pyometra som dere får tatt med antibiotika og sånn. Får hun fortsatt smertestillende?

Skrevet

:ahappy: Så bra!

Da håper jeg det fortsetter og at hun har hatt veldig tidlig stadie av pyometra som dere får tatt med antibiotika og sånn. Får hun fortsatt smertestillende?

Jeg også. Og nei, hun fikk kun smertestillende i firetiden i går. Så den er nok ute for lengst, men damen er i fin form for det. Godt å se :)

Skrevet

Jeg også. Og nei, hun fikk kun smertestillende i firetiden i går. Så den er nok ute for lengst, men damen er i fin form for det. Godt å se :)

Spørs litt på hva slags type smertestillende det er, noen sitter gjerne i opp til 24 timer. :) Men veldig veldig godt å høre at hun virker i form!! Nå kan antibiotika også virke fort, Martin fikk jo betennelse i ene testikkelen når han ble bitt der, det ble jo bedre på et døgn. :ahappy:

Skrevet

Spørs litt på hva slags type smertestillende det er, noen sitter gjerne i opp til 24 timer. :) Men veldig veldig godt å høre at hun virker i form! Nå kan antibiotika også virke fort, Martin fikk jo betennelse i ene testikkelen når han ble bitt der, det ble jo bedre på et døgn. :ahappy:

Dyrlegen sa i alle fall i går at hun nok kunne variere endel i hvor god form hun var i utpå kvelden. Så håper egentlig det og at hun bare er bedre nå. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...