Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har brått funnet ut at jeg ønsker meg tørketrommel, men da jeg sjekket litt pris innså jeg at de lå på 7-10.000 finnes det noe til en litt mer passende pris? Hva må jeg tenke på når jeg kjøper tørketrommel? Hva er viktig?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

Du må ihvertfall vurdere om du skal ha avtrekkstrommel (rør ut i friluft) eller kondenstrommel (egen vanntank som tømmes etter hver gang). Jeg hadde avtrekkstrommel før, men opplevde at det ble veldig kaldt på vaskerommet pga. det røret som gikk rett ut i vinterlufta. Kald luft kom inn i røret, og selve røret var jo bare en spiral trukket med tynn plastikk. Jeg byttet til kondenstrommel og murte igjen hullet i veggen. Mye varmere, men litt mer jobb med tømming av tanken. Tanken er en egen skuff som du bare drar ut og heller i vasken.

Tenk også på at du vil ha plass til en hel vask i trommelen. Vi har ekstra stor vaskemaskin, og kjøpte derfor ekstra stor trommel for å ikke måtte tromle i to omganger. For er den for full, blir det ikke ordentlig tørt. Sjekk hvor mange kilo tøy vaskemaskinen er beregnet for!

Det finnes også tromler med egne programmer for ull og slikt. Jeg tromler aldri tøy som ikke egentlig tåler tromling, så for min del bruker jeg aldri de programmene. Dunprogram er greit å ha da, hvis man har dundyner.

:)

Skrevet

Nå er det jo godt forklart over her hva du burde se etter så jeg kan jo si hva jeg har..Kondens tørketrommelen min tar 7 kg på enkelte program og 3 kg på andre..Jeg betalte 3000 kr for min helt ny..Jeg har forskjellige program på min bla skaptørt,ull,dun osv

Skrevet

På kondenstrommel kan du også få med pumpe. Da har du en slange som du har ned i et avløp og så pumpes vannet direkte ut og du slipper å tømme tanken. Det har jeg, ganske greit å slippe å huske på tanken. I tillegg, dersom den står oppå vaskemaskinen er det ganske høyt opp til der du skal ta ut tanken.

Skrevet

Jeg har en Electrolux som er ganske stor. Jeg tømmer vanntanken etter hver gang jeg bruker den og det er ikke noe stress. Jeg ba om en som tålte bikkjetepper, sølete turklær og filleryer. Både vaskemaskin og tørketrommel tar åtte kilo. Håndklene blir aldeles tørre og myke og jeg er veldig fornøyd. Mannen i butikken spurte hvor mange vi var da jeg la ut om hvor mye plass og kraft (?) jeg trengte. Nei, for det meste er det bare meg, svarte jeg :lol: Nå kjøpte jeg både vaskemaskin og tørketrommel på èn gang og de kostet nok litt mer enn du hadde tenkt deg. Til gjengjeld har jeg plass til en masse og forhåpentligvis holder begge greiene i mange år :)

Skrevet

På kondenstrommel kan du også få med pumpe. Da har du en slange som du har ned i et avløp og så pumpes vannet direkte ut og du slipper å tømme tanken. Det har jeg, ganske greit å slippe å huske på tanken. I tillegg, dersom den står oppå vaskemaskinen er det ganske høyt opp til der du skal ta ut tanken.

På min tørketrommel er den tanken i bunn, så når den står oppå vaskemasking er den i perfekt høyde for meg på 165cm.

Men klart man må jo tømme den for hver gang, men ikke så vanskelig å huske når maskina sier ifra når tanken er full.

Vi har Whirlpool, betalte vel 2000kr for den, da var den pent brukt og det var gjort en servicesjekk på den.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...