Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heihå! :flowers:

Noen som har forslag til hvor man får kjøpt NBF-dekken, gjerne med muligheter for brodering av navn osv? Vet der er et par som broderer treningsvester og slikt, om noen kommer på hva de heter så tar de vell et dekkenoppdrag også.

Har to selskaper fra Sverige som er aktuelt ettersom de både selger dekken og broderer dem, men er egentlig ikke nødvendig for oss med SBF-dekken, ettersom det ikke er i planene å konkurrere i nabolandet. Har dog sendt mail om de kan produsere med norsk merke.


Notis: den gamle tråden er arkivert, så starter på nytt

Skrevet

De broderer garantert NBF på.

Kjøpt mitt siste hos kennel Truxelis. Akkurat bestilt, så ikke fått det enda.

Ellers er det Mach.nu. Så utstyret deres på SM for to år siden, og det så utrolig bra kvalitet på.

Edit:

Du kan jo høre med CM Design også om de syr dekken. Trur de har gjort det før.

Skrevet

Har to selskaper fra Sverige som er aktuelt ettersom de både selger dekken og broderer dem, men er egentlig ikke nødvendig for oss med SBF-dekken, ettersom det ikke er i planene å konkurrere i nabolandet. Har dog sendt mail om de kan produsere med norsk merke.

OT: Men må man ha SBF på dekkenet for å kunne konkurrere i Sverige?

Skrevet
OT: Men må man ha SBF på dekkenet for å kunne konkurrere i Sverige? 
Ja. Derfor mitt har nbf på ene siden og sbk på andre siden. Er jo ikke verre enn det ;-)

Jeg har mitt fra kifani

  • Like 1
Skrevet

Har også hørt at det skal stå SBK på sidene når man konkurrerer i Sverige, men finner ingen regler på nettet nå for å få det bekreftet. I Norge er det ikke krav om at det står NBF på sidene, så Noomi sitt står det bare SBK på, I så fall har man jo bare en unskyldning til å kjøpe to. :P

Gleder meg til å få mitt. Håper det sitter bedre enn Vida sitt. :)

Skrevet

Har Kifani (de første dekkene ble laget til meg der faktisk :P ) de første holder enda men strikken har blitt dårlig (naturlig etter noen år med bruk )

Og kjøpte nytt derifra for noen år siden.

Veldig fornøyd :)

Skrevet

Har fått svar fra loboos.se at de fint kan produsere slike dekken, men prisen er jo det samme her i Norge ettersom både frakt og norsk moms kommer i tillegg. Da blir det dekken fra Kifani! :ahappy:

Tusen takk allesammen! :flowers:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...