Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi var ute å gikk tur i dag, da en rottweiler tispe uten bånd kom bort til oss. Først snusa hun bare i et sekund eller to, men så plutselig begynte hun å hogge etter Scarlett, igjen og igjen. Scarlett hylte og sprellet, men til slutt fikk jeg løfta henne opp.

Etterpå virket hun ok, skalv ikke eller noe, og gikk fint på veien hjem.

Er det noe jeg bør gjøre nå? Sånn i forhold til sosialisering? Er det fare for at hun kan bli veldig påvirket av dette?

Det var ihvertfall en skikkelig ubehagelig situasjon :/

Skrevet

Prøv å finne store, voksne trygge tisper (eventuelt også gjerne hannhund) så snart som mulig som dere kan sosialisere litt med, gjerne gjennom en hundeklubb eller noe. Gjerne både lyse og mørke hunder. Så ikke det blir noe forbundet redsel med store mørke hunder f.eks. Utrolig uheldig at dere skulle få en sånn opplevelse! :/

Men ja. Få gode opplevelser så snart som mulig så ikke den kjipe opplevelsen setter seg i hodet på henne!

  • Like 1
Skrevet

Fy fader så utrolig irriterende!! :( Fikk du fatt i eier?

Støtter forslaget over. :)

Om du syns det er vanskelig å finne passende hunder, så går det an å ta kontakt med oppdrettere også. Eller legge inn en forespørsel her på sonen :)

  • Like 1
Skrevet

Fortsett og møt trygge voksne hunder, men det viktigste her er egentlig at dette ikke setter seg i hodet på deg, at du klarer og riste det av deg og oppføre deg som normalt. Stort sett så tror jeg vi eiere har mer påvirkning i utfallet av slike hendelser enn hendelsen i seg selv. Rist det av deg, lat som det ikke har skjedd og fortsett som du gjorde før dette. Et tips om det kommer løse hunder er og fortsette og gå, det skaper gjerne mindre spenning enn om de stopper opp og hilser. Dette går nok helt fint :)

  • Like 5
Skrevet

Fy fader så utrolig irriterende! :( Fikk du fatt i eier?

Støtter forslaget over. :)

Om du syns det er vanskelig å finne passende hunder, så går det an å ta kontakt med oppdrettere også. Eller legge inn en forespørsel her på sonen :)

Ja eier sto 5-10 meter unna. Jeg sa bare jeg syntes hunden burde være i bånd hvis den skulle oppføre seg slik. Er ganske konfliktsky, så fikk ikke sagt så mye annet.

Skal ut å gå tur med en venninne som har en veldig snill rottweiler, så håper jeg at det går bra! Jeg skal prøve å ikke la meg heller bli påvirket, er ikke redd hunder, men syntes det var skikkelig ekkelt/skummelt når bikkja satte i gang.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...