Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi var ute å gikk tur i dag, da en rottweiler tispe uten bånd kom bort til oss. Først snusa hun bare i et sekund eller to, men så plutselig begynte hun å hogge etter Scarlett, igjen og igjen. Scarlett hylte og sprellet, men til slutt fikk jeg løfta henne opp.

Etterpå virket hun ok, skalv ikke eller noe, og gikk fint på veien hjem.

Er det noe jeg bør gjøre nå? Sånn i forhold til sosialisering? Er det fare for at hun kan bli veldig påvirket av dette?

Det var ihvertfall en skikkelig ubehagelig situasjon :/

Skrevet

Prøv å finne store, voksne trygge tisper (eventuelt også gjerne hannhund) så snart som mulig som dere kan sosialisere litt med, gjerne gjennom en hundeklubb eller noe. Gjerne både lyse og mørke hunder. Så ikke det blir noe forbundet redsel med store mørke hunder f.eks. Utrolig uheldig at dere skulle få en sånn opplevelse! :/

Men ja. Få gode opplevelser så snart som mulig så ikke den kjipe opplevelsen setter seg i hodet på henne!

  • Like 1
Skrevet

Fy fader så utrolig irriterende!! :( Fikk du fatt i eier?

Støtter forslaget over. :)

Om du syns det er vanskelig å finne passende hunder, så går det an å ta kontakt med oppdrettere også. Eller legge inn en forespørsel her på sonen :)

  • Like 1
Skrevet

Fortsett og møt trygge voksne hunder, men det viktigste her er egentlig at dette ikke setter seg i hodet på deg, at du klarer og riste det av deg og oppføre deg som normalt. Stort sett så tror jeg vi eiere har mer påvirkning i utfallet av slike hendelser enn hendelsen i seg selv. Rist det av deg, lat som det ikke har skjedd og fortsett som du gjorde før dette. Et tips om det kommer løse hunder er og fortsette og gå, det skaper gjerne mindre spenning enn om de stopper opp og hilser. Dette går nok helt fint :)

  • Like 5
Skrevet

Fy fader så utrolig irriterende! :( Fikk du fatt i eier?

Støtter forslaget over. :)

Om du syns det er vanskelig å finne passende hunder, så går det an å ta kontakt med oppdrettere også. Eller legge inn en forespørsel her på sonen :)

Ja eier sto 5-10 meter unna. Jeg sa bare jeg syntes hunden burde være i bånd hvis den skulle oppføre seg slik. Er ganske konfliktsky, så fikk ikke sagt så mye annet.

Skal ut å gå tur med en venninne som har en veldig snill rottweiler, så håper jeg at det går bra! Jeg skal prøve å ikke la meg heller bli påvirket, er ikke redd hunder, men syntes det var skikkelig ekkelt/skummelt når bikkja satte i gang.

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...