Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 411
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Trave venstresvinger rett ved siden av agilityringen, det kan bli intressant kjenner jeg!

Jeg flyr eller kjører bort med Mokkis for å heie på soniser og knipse bilder

Jeg kommer om søndagen og regner med at skulle se nogle korthårede collies, og gerne kose litt med dem

Skrevet

Cupfinalen er 24. november, altså helgen etter.

Da skal jeg si til kilden min at hun er like dårlig på fotball som meg :lol: :lol:

Skrevet (endret)

Da har vi diskutert ferdig, jeg vant :D:P Så da kommer vi :D

To spørsmål, hvor er det mest fornuftig å bo, og hvor er det ledig? Hvor langt er det fra Oslo til Lillestrøm?

Og: Er det noen flinke handlere som har lyst til å stille en liten Inya? Hun er veldig grei å stille, men jeg føler at jeg ikke får vist henne bra nok. Jeg ødelegger bare for henne, og jeg synes det er litt synd at jeg ikke får vist henne fra sin beste side. Så om det er noen som føler seg kallet, skrik ut :innocent:


Edit: blir ikke tur alikevel, blir for dyrt med reise og opphold :hmm:

Endret av Ganzie
Skrevet

Da har vi diskutert ferdig, jeg vant :D  :P  Så da kommer vi :D 

To spørsmål, hvor er det mest fornuftig å bo, og hvor er det ledig? Hvor langt er det fra Oslo til Lillestrøm?

 

Og: Er det noen flinke handlere som har lyst til å stille en liten Inya? Hun er veldig grei å stille, men jeg føler at jeg ikke får vist henne bra nok. Jeg ødelegger bare for henne, og jeg synes det er litt synd at jeg ikke får vist henne fra sin beste side. Så om det er noen som føler seg kallet, skrik ut :innocent:

Oslo lillestrøm er ikke langt. 20-30 min. Litt avhengig av hvor i Oslo.
Skrevet

Oslo lillestrøm er ikke langt. 20-30 min. Litt avhengig av hvor i Oslo.

Ja, kikket på hotell og fant ut at det egentlig var like greit å bo i Oslo.

Men innså etterhvert at det blir en utrolig kostbar tur, så vi dropper det. Veldig skuffet akkurat nå, men jeg må bare høre på lommeboka. Skal tross alt ha mat og penger til regninger resten av året også. Dritt :cry:

Skrevet

Har meldt på Leah og føler meg flink. Jeg pleier å glemme disse påmeldingsfristene jeg :P

Da gjenstår det bare å finne noen som kan klippe henne da, jeg tror kanskje ikke jeg skal gjøre det selv :lol: Litt ringtrening hadde kanskje ikke vært dumt det heller, når vi tenker på hvordan det gikk ifjor :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi skal stille gronnistrollet Cichla's Karras og tervdotten Tikkabi's Xanti :) Tenker å booke rom på Bed & Breakfast-hotellet på Gardermoen. Rimelig og greit. Alternativet er å dra vognen over fjellet...

  • Like 1
Skrevet

Vi skal stille gronnistrollet Cichla's Karras og tervdotten Tikkabi's Xanti :) Tenker å booke rom på Bed & Breakfast-hotellet på Gardermoen. Rimelig og greit. Alternativet er å dra vognen over fjellet...

Der skal vi bo :)

  • Like 1
Skrevet

Stilig :) De hadde visst en del bookinger med hund denne helgen, lurer på hvorfor :P Kommer dere fredag kveld?

Ja det var rart! :lol:

Nei vi kommer lørdag formiddag en gang, men vi har turplaner så mulig vi sjekker inn senere :)

Skrevet

Vi har meldt på alle tre etnahundene, altså en junior tispe, en ch tispe og en ch hannhund. Vet det kommer minst to til, en junior tispe til (søster til vår) og en svensk unghund? åpen? hannhund. Vi er der hele helgen i rasestanden til Podencoklubben også, kom gjerne innom og hils på, kos vakre hunder og få en pepperkake eller to! :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Bare noen og seksti flatter påmeldt. Ikke imponerende.... Og i år kommer de med 2 dommere til oss, ikke i fjor med spesialdommer liksom... :icon_confused:

Har de begynnt å sende ut PM?

Skrevet

"NKK opplyser om følgende dommerendringer til Dogs4All:

  • Berner sennenhund Juniorklasse Hannhunder: Petru Muntean
  • Cocker spaniel Veteranklasse Tisper: Jan Roger Sauge
  • Border terrier tisper: Ulla Lehtenström
  • Jämthund: Leyla Kärkäs"
Skrevet

Jeg er så spent på antallet shibaer at jeg nesten besvimer! Nei, det var jug. :P Men jeg lurer, altså.

På Bjerke var det nesten 30 påmeldte. Det er MANGE på vår rase, og det er kun spesialene som trekker flere. Gøy blir det uansett!

Skal tilogm øve litt med henne. :blink:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...