Gå til innhold
Hundesonen.no

ingvildolines presentasjon


Recommended Posts

Skrevet

Hei! :) Jeg har hengt inne på sonen en stund nå, men kom ikke på før i dag at det er kjekt å presentere seg selv.

Jeg heter Ingvild, er 21 år gammel og bor i Bergen sammen med kjæresten min. 15. september ble Meesha (Be Quick Or Be Dead) vår :) Han er en whippetgutt født 21.07.13, etter Emprezy Significant Pearl og Skyborne Crossing The Atlantic. Meeshas tråd finner dere her.

Jeg kommer fra Vesterålen i Nordland, har bodd et par år i Oslo og i høst ble det altså vestlandet på meg. Bergen er en by jeg har (hatt) svært liten tilknytning til, men det er spennende med noe nytt :) Jeg studerer administrasjon og organisasjonsvitenskap ved UiB og jobber litt ved siden av. Jeg er opptatt av politikk og har lenge hatt verv i Elevorganisasjonen, både på fylkes- og sentralt plan. Hest har lenge vært min store lidenskap, og selv om jeg "hester" lite nå er det ingenting som kan danke ut hesteinteressen. Jeg forsøker å trene jevnlig (med varierende hell), og lider av et sterkt tilfelle av støv på hjernen.

Dette er meg og Meesha:

1238866_10201782915485234_1621175833_n.j

Jeg har svært liten erfaring med hund, og har aldri drevet med hund før vi nå fikk vår egen. Det er utrolig spennende, og en helt ny verden å bli kjent med! Allerede har Sonen vært til god hjelp, og jeg trives godt her inne. Det er tydelig at sonisene sitter på mye kunnskap, og jeg setter stor pris på alle tips og råd som gis her :flowers:

Skrevet

Velkommen! Hvor i Vesterålen kommer du fra?

Takk! Sortland :)

Kan jeg få litt av det støvet du har på hjernen? Hilsen Ubrukelig Husmor.

Velkommen til sonen!

Jeg deler gjerne! :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...