Gå til innhold
Hundesonen.no

En liten presentasjon av meg og pelsdotten :)


Recommended Posts

Skrevet

Hei alle på sonen!

Har drevet og snoket i smug på forumet noen måneder nå, så det er vel kanskje på tide å kaste seg inn i denne verdenen. :P Er ei jente i 20 åra som i sommer fikk min aller første hund. Hun er av rasen samojed, og er bare helt fantastisk (og selvfølgelig veerdens fineste) :ahappy:

Selv om jeg har hatt hund i bare 4 mnd, har jeg falt pladask for rasen og drømmer om å utvide flokken etterhvert. :wub: Har testet ut litt valpeshow, og kommer nok til å fortsette med utstilling en stund. Ellers er det hopp og sprett, turer i skog og mark, leking, sosialisering og enkel lydighet som er på programmet. :)

Det var litt om oss, og om noen vil vite mer er det bare å spørre. :cool: Vet ikke hvor aktiv jeg kommer til å være i diskusjoner (det er jo litt skummelt for en fersking som meg), men er ute etter å lære og å få inspirasjon og tips om alt mulig. Slenger med noen bilder av snuppa :)

post-12603-0-90627300-1380371128_thumb.j

post-12603-0-71785400-1380371267_thumb.j

post-12603-0-76297500-1380371282_thumb.j

post-12603-0-33842200-1380371581_thumb.j

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...