Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispetruse til liten hund - hvilket merke?


Recommended Posts

Jeg skal kjøpe en tispetruse til lille dvergpuddelfrøkna våres, bare for å ha den liggende i tilfelle rottefelle at løpetida plutselig kommer en vakker dag. Men jeg aner jo ikke hvilken jeg skal kjøpe. Det er jo så mye å velge i og jeg vil ikke ha en sånn rosa blondesak, det får da være måte på :P

Vi har ikke tenkt til å bruke den her hjemme, men hvis vi er på besøk i ferier eller skal ta buss/tog. Og derfor er det jo litt viktig at den sitter ganske godt på.

Så er det noen som har anbefaling i forhold til hvilke som funker og ikke funker? Erfaringer og tips mottas med takk :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De som har hull til halen, og slike borrelåser som du strammer rundt livet på hunden. Som blir som "bleier". Forskjellige merker som har de, men de kommer som oftest i sort også. Etter å ha vært gjennom flere typer, så er det kun denne som sitter godt her hjemme, og blir godtatt av hundene (Noomi plukker de av seg om de ikke er behagelig...).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har en rekke forskjellige ettersom de fleste er kjøpt under nødsituasjoner. De som brukes her har klips eller borrelås over baken eller på siden. Bonnie er brei og smal på samme tid, så de fleste buddy-liknende kjøpte trusene er utrolig løs i baken selv i de mindre størrelsene, men ellers ok. Har ikke noe merkeforslag ettersom at de alle er så forskjellige bygd, men pass på at innleggsdelen ikke er for skarp! Jeg bruker faktisk vanlige truseinnlegg utenpå lommen til innlegget ettersom hun lett får skrapsår hvis de er på innersiden... Og skrapsår er jo slett ikke hyggelig i den enden! :pinch::teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har en forhandler-liste her ihvertfall:

http://www.trinehundeartikler.no/trine_forhandlere.htm

Takk, da skal jeg sjekke det ut :)

Mitt beste tips er å ikke trekke på valpen tispetruse ved første antydning til løpe tid, for da lærer hun ikke å gjøre seg ren selv like godt. Vent heller og se om du faktisk får bruk for det.

Jeg har ikke tenkt til å bruke den her hjemme, den er bare til nødstilfeller hvis vi skal ta buss eller tog på vei til ferie, eller at vi er på besøk hos folk som ikke er så keen på å få blod på gulvet. Jeg har hørt at de ofte blir mer renslige hvis de får vaske seg selv :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hørt at de ofte blir mer renslige hvis de får vaske seg selv :)

Det er en myte.

Alle mine er svært renslig, men bruker tispetruse likevel, fordi de er i møblene. De får fint snuten innenfor trusekanten slik at de kan vaske seg :)

Hvilken truse som passer til hunden avhenger av fasongen til hunden. DPene har høyt halefeste, så har opplevd at en del av trusene vi har prøvd opp gjennom har sittet svært dårlig. Så jeg ville absolutt prøvd i butikk først, med mindre du vet at den spesifikke trusen passer til din rase.

Akkurat nå har DPen på seg vanlig barnebleie, der vi har klippet hull til halen. Det er slike bleier vi har brukt de siste løpetidene, pga vi ikke har funnet tispetruser som sitter bedre. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker badebleier (sånn som er ferdig "festet" og bare skal settes på babyen). SUPERENKELT! Klipp hull til halen og da har du noe som funker i et par dager til det er på tide å bytte. Zelda liker veldig godt å ha på bleiene fordi hun lett kommer til for å vaske.

Det er bare ekkelt å la hunden løpe rundt uten bleie fordi det kommer blod fra dåsa med mindre de vasker seg konstant (ekstra ekkelt når du har hunder som liker å ligge i sofaen eller senga). :P

Men hvis Enya er som sine halvsøstre, så forventes nok ikke løpetiden før om 6-12 måneder :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker tispetruse fra Hurtta på storpuddelen her. Syns den sitter godt på henne. Eneste som ikke er så kjekt er å kjøpe svart truse til svart hund... Har sluppet henne ut mer enn en gang for å tisse med trusa på :P hoff!

Edit; så nå at du spurte i forhold til liten hund. Men de finnes i hvert fall i forskjellige størrelser :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...