Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den var skikkelig fin! Synd jeg har hannhund :P

Og lydighetsvesten til Hurtta er forresten dritdigg :) Jeg elsker ihvertfall min og angrer ikke et sekund på at jeg kjøpte litt dyrere treningsvest.

Ja, det var den! Syns den var veldig fin, men skulle likt å prøvd den på valpis før jeg kjøpte den. Får se om jeg kan finne en butikk som har den, men det er ikke lett vil jeg tro.

Åh, så bra! Har hørt så mye forskjellig om den, noen liker den godt mens andre ikke liker den i det hele tatt. Lommene foran er ikke for små? At det lett faller ut godbiter?

Skrevet

Åh, så bra! Har hørt så mye forskjellig om den, noen liker den godt mens andre ikke liker den i det hele tatt. Lommene foran er ikke for små? At det lett faller ut godbiter?

Ikke hatt noe problemer med at godbiter detter ut nei, og kan ikke se hvordan det skulle skjedd.

Liker at det er lommer på utsiden av godbitlomma også.

De er romslige nok for meg også.

  • Like 1
Skrevet

Ikke hatt noe problemer med at godbiter detter ut nei, og kan ikke se hvordan det skulle skjedd.

Liker at det er lommer på utsiden av godbitlomma også.

De er romslige nok for meg også.

Da må jeg nok få kjøpt meg en sånn en til kurset jeg forhåpentligvis har fått plass på i oktober :D Er den stor i størrelsen eller funker det greit å bare bestille størrelse etter målene som står på hurrta sine sider? :)

Skrevet

Da må jeg nok få kjøpt meg en sånn en til kurset jeg forhåpentligvis har fått plass på i oktober :D Er den stor i størrelsen eller funker det greit å bare bestille størrelse etter målene som står på hurrta sine sider? :)

Jeg syntes den er passr stor, alltid pleid å være medium men i denne har jeg small. Jeg er vel ca 165cm og 74kg.
Skrevet
Jeg syntes den er passr stor, alltid pleid å være medium men i denne har jeg small. Jeg er vel ca 165cm og 74kg.

Ok, takk for hjelpen! Da blir det treningsvest på meg så fort jeg får penger på konto :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg har lyst på og trenger en vanntett og vindtett dress til lillefrøkna nå som det går mot høst og vinter. Men jeg vet ikke hvilken jeg skal kjøpe. Har enten lyst på denne fra hurrta:

attachicon.gif20137641-origpic-483863.png

Eller denne fra dogs of norway:

attachicon.gifhundeutstyr_dogs_of_norway_parkdress_0.gif

Jeg syns hurrta sin er finest, men den fra dogs of norway har strikk nederst på beina som går an å justere. Det har ikke hurrta. Også vet jeg ikke helt hvordan dressen fra hurrta er i forhold til lengde på bein og i størrelse, den andre vet jeg at passer til en puddelfrøken.

Åh, valgets kvaler!

Også har jeg lyst på y-sele og lydighetsvesten fra hurrta også.

Har ein anna hurtta dress til min bomullsdott, og eg sjølv syns Dogs of Norway dressen er tusen gangar betre! :)

Skrevet

polar_vest_002_2_1293.jpg

Så hvis noen har en liggende i størrelse medium som ikke blir brukt,så gi meg en PM :D (Trenger ikke være oransj)

Og hvis noen har Orange i xl som de ikke bruker, så pm meg :whistle: måtte herme litt, for jeg ønsker meg også denne :teehe:

  • Like 1
Skrevet

polar_vest_002_2_1293.jpg

Så hvis noen har en liggende i størrelse medium som ikke blir brukt,så gi meg en PM :D (Trenger ikke være oransj)

har faktisk to i medium, ingen blir brukt. send meg pm? :)

  • 1 month later...
Skrevet

Dumt å gå inn på animail sine sider :rofl: Jeg hadde endelig tenkt til å kjøpe treningsvest derfra, men jeg blir jo fristet av alt det andre som er der også.. Og selvfølgelig var det salg på et par andre hurtta produkter også. Jeg er så svak for Hurtta sine ting, syns alt ser så fint og praktisk ut :drool: Aiaiaiaiai, hvordan skal dette gå...

Det er salg på både dette:

vinterr_d_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_1_3.jpg

Og dette:

hurtta_outdoors_ultimate_warmer_raspberr

Skrevet

Lp hinder.

Mørkt Turkist hunter halsbånd og kobbel.

Hundehus.

Ikke det justerbare hunter halsbåndet tilfeldigvis?

Jeg ønsker meg et sett med skåler til foringstid, slik at jeg bare kan kaste de i oppvaskmaskinen når jeg er ferdig.

LP-hinder ønsker jeg meg også, ihvertfall når Tetris nærmer seg alderen der det trengs.

CollarMania halsbånd når Tetris er utvokst.

Jeg er glad for at mye må vente til jeg har en fullt utvokst hund i hus.

Skrevet

Ønsker meg ruta, kløv til fjotten, dress til fjotten og gode potesokker som sitter godt.. Er lei av å måtte trekke opp sokkene hans hele tiden :P her slår kulda inn for fullt snart tipper jeg, så må vel gjøre noe med det snart :P

Skrevet

Jo :)

Det har jeg liggende med spenne i metall, husker ikke helt størrelse men på strammeste passet det kortis valp så kanskje 30cm på strammeste.

Det kommer ikke til å bli brukt mer her i gården.

Jeg snakker altså om det i nylon.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...