Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sikkert dumt spørsmål, men jeg lar det stå til. Valpen er 19 uker, så regner man uker er han snart 5 måneder. Men regner man måneder er han bare litt over 4 måneder, siden han ble født i begynnelsen av mai.

Vi forer med RC junior large fra veterinær. På tabellen på forsekken er det veldig stor forskjell på formengden han skal ha ved 4 måneders alder og ved 6 måneders alder. Bør vi trappe opp mengden gradvis? Eller gi det som blir midt mellom 4 og 6-månedersmengden nå? Eller vente til han blir 5 måneder i begynnelsen av oktober? Eller regne ham som 5 måneder når han blir 20 uker neste uke? Forvirraaa...

Skrevet

Ikke tenk så mye på tabellen, den er bare veiledende. Ser du at hunden begynner å bli tynn, gir du mer. Begynner den å bli rund, gir du for mye. Jeg ville trappet opp gradvis. Så regulerer du bare etterhvert :)

  • Like 1
Skrevet

Okei, takk :) Han er ikke tynn, kanskje heller litt tjukk. Vanskelig å se med all den pelsen. Etter en dusj ser han plutselig ikke så tjukk ut lenger :lol: Og vi kjenner ribbeina, hvert fall :)

Men sier dere at hunden er fem måneder når han er 20 uker eller når han er fem måneder i følge datoen? Han er jo 20 uker neste uke, men så er det enda to uker til han "fyller" 5 måneder. Blir ikke klok på disse uke/månedsgreiene :ermm:

Skrevet

Frem til min valp var 15 uker så kunne jeg svare hvor mange uker hun var hvis folk spurte hvor gammel hun var. Etter hun fylte 15 uker, så startet jeg med å kun holde følge med månedene.

Så personlig synes jeg det blir for "vanskelig" å holde styr på ukene når de blir såppass gamle, for folk orker ikke å begynne å telle uker for å finne ut hvor mange måneder den er. Så dersom din valp er 20 uker, så ville jeg glemt alt som heter uker, og heller fokusert på hvor mange måneder han er. Følg med fødselsdatoen hver måned du :thumbs:

  • Like 1
Skrevet

Den første tida så har jeg kontroll på både uker og dager.. Bikkja er ikke 13 uker liksom, han er 13 uker og 3 dager (viktig!!) Litt som når kvinnfolk går gravide :lol:

Nå er han 6 mnd. De andre er nesten 2 år, 5 år osv osv. Ferdig med det. :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...