Gå til innhold
Hundesonen.no

Erfaringer med DAP?


Gåsa
 Share

Recommended Posts

I den siste tiden har det startet dunke så veldig i taket ( bor i første etasjen) Frøkena mi blir da veldig redd løper til soverommet/ stua. Jeg kan våkne på natta av at hun ligger syter i gangen for vil ut pga dunk. Trenger ikke være så høyt for at hun skal reagere eller. Forrige uke og uka her har hun tydlig stresset hjemme alene. Jeg ser det på alle snutemerkene i vinduet og at hun ligger i gangen er desperat når jeg kommer hjem. Normalt ligger hun aldri imgangen men,sover i sofaen såvidt kommer hilser. I dag hørte jeg hun bjeffe og ule når jeg kom i gata mi. Der sto hun da i vinduet bjeffet og ulte. Virkelig ikke bra. For hun eller naboene. Har snakket med de nærmeste naboene de bryr seg ikke og det tror jeg nok ikke resten gjør eller. Skal snakke med alle om hun bjeffer i morgen også. Dunke lyder blir det jo uansett så veldig vanskelig få hun trygg gjenn... Tenkte på DAP så lurer på om noen har god erfaring med det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For noen år siden tok moren min over en rottweilertispe som hadde blitt mye flyttet på. Hun var veldig urolig og slet med å være hjemme alene. Hjemme alene - trening + DAP ordnet saken. Hvor mye som kom av DAP-en er umulig å si.

Jeg har også prøvd det på tre andre hunder, men merket ikke noen forskjell på de.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...