Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I den siste tiden har det startet dunke så veldig i taket ( bor i første etasjen) Frøkena mi blir da veldig redd løper til soverommet/ stua. Jeg kan våkne på natta av at hun ligger syter i gangen for vil ut pga dunk. Trenger ikke være så høyt for at hun skal reagere eller. Forrige uke og uka her har hun tydlig stresset hjemme alene. Jeg ser det på alle snutemerkene i vinduet og at hun ligger i gangen er desperat når jeg kommer hjem. Normalt ligger hun aldri imgangen men,sover i sofaen såvidt kommer hilser. I dag hørte jeg hun bjeffe og ule når jeg kom i gata mi. Der sto hun da i vinduet bjeffet og ulte. Virkelig ikke bra. For hun eller naboene. Har snakket med de nærmeste naboene de bryr seg ikke og det tror jeg nok ikke resten gjør eller. Skal snakke med alle om hun bjeffer i morgen også. Dunke lyder blir det jo uansett så veldig vanskelig få hun trygg gjenn... Tenkte på DAP så lurer på om noen har god erfaring med det?

Skrevet

For noen år siden tok moren min over en rottweilertispe som hadde blitt mye flyttet på. Hun var veldig urolig og slet med å være hjemme alene. Hjemme alene - trening + DAP ordnet saken. Hvor mye som kom av DAP-en er umulig å si.

Jeg har også prøvd det på tre andre hunder, men merket ikke noen forskjell på de.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...