Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg kan vel kalle meg ny her på Hundesonen, selv om jeg egentlig har hatt profil her siden 2011 en eller annen gang, hehe. Etter hva jeg kan se i profilen min har jeg nemlig ikke skrevet noen innlegg her før, men nå tenkte jeg at det var på tide at jeg lagde meg en "Min Hund" tråd jeg også. :P

Min lille prinsesse lyder navnet Chica og hun er ei herlig liten jente født 1. Januar 2011. Hun elsker folk og andre hunder og pleier ikke å være pinglete på det området. Hun er ellers glad i lek og trening og er i tillegg en skikkelig matmons.

Hun er min første egne hund og vi trener litt trikstrening og sånt noe og ting læres inn ved bruk av klikker. Virkelig en flott treningsmetode spør du meg. :)

Jeg er også opptatt av at hun skal kunne de vanligste kommandoene og kunne bruke seg både fysisk og mentalt og at hun ikke skal få gjøre "akkurat som hun vil" bare fordi hun er liten. Kommandoer som kom, sitt, ligg og bli merker jeg at vi bør terpe mer på da hun ikke er så lydhør som jeg skulle ønske. Da spesielt når det gjelder innkalling, men men. Med litt trening og tålmodighet får vi vel til det også. :lol:

Litt bilder vil dere vel også ha tenker jeg.

Litt valpebilder først:

IMG_7380.jpg

IMG_7318.jpg

IMG_8514.jpg

Chica er ikke gamle jenta her nei. :wub:

Og så litt bilder av nyere dato:

IMG_4046.jpg

IMG_4945.jpg

Chica har blitt stor jente med masse pels. :wub:

Helt på slutten har jeg et lite spørsmål. Noen andre som har pomeranian her inne? Og har du/dere egen "Min Hund" tråd?

  • Like 3
Skrevet

Å nei! Det var alt for søte bilder av henne som valp :wub: Spesielt det hvor hun sov og alt rundt henne var rosa, som om hun fløt på en rosa sky! :wub: Herregud!

Åhh, fluffeeeh :wub: Kjempesøt pomme! :D

Jeg er svak for pomme altså! Nydelig!

Pommer er altfor søte!

Tusen takk alle sammen! :) :) :)

Skrevet

Chica er også ei tøff, lita jente og leker gjerne med "de store gutta" og gjør de noe som hun ikke synes er greit får dem vite det også, haha. :P Her får dere to bilder av Chica som leker med en av "de store gutta". Nemlig Border Collien, Rex. Disse to finingene er oppvokst sammen og Chica er faktisk 1 måned eldre enn Rex, så de har lekt sammen fra dem var ganske små.

IMG_7634_zps59a59179.jpg

IMG_7625_zps1ff079b8.jpg

Chica og Rex leker. :)

Bildene er tatt i vinter/vår en eller annen gang. ;)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Tenkte jeg kunne legge ut et bilde av min lille prinsesse som jeg fotograferte for to dager siden da vi var ute å trente innkalling og hadde det moro i regnværet.

IMG_8522_zps26905d10.jpg

Vi hadde det skikkelig moro begge to til tross for regnvær! :)

  • Like 5
Skrevet

Nå har jeg og Chica nettopp kommet hjem fra en én times tur der hun var løs (men i "hjemmelaget" langline) hele tiden. Dette gikk kjempe fint og hun kom når jeg ropte og holdt seg i nærheten. Veldig bra og veldig kjekt at hun kan få springe litt løst synes jeg, sånn at vi virkelig kan trene innkalling og diverse. :)

287pzll.jpg

Bildet er tatt i slutten av August i år, men det kunne like så godt vært tatt i dag da hun hadde samme selen på seg og den samme leken var med på tur i dag også. ;)

  • Like 2
Skrevet

Herlighet så søt hun er! :D

Tusen takk! :) Det synes jeg også. :D

Tror nesten jeg må ha en pomme en dag altså! De er så fryktelig søte :)

Skal passe to stykker neste uke og gleder meg veldig til å bruke litt tid med sånne pelsdotter!

Det må du nok. ;) Pommer er helt herlige hunder! :wub:

Lykke til som hundepasser for to små pelsdotter neste uke da! :)

Skrevet

Kjempesøt :)

Tusen takk! :)

Åh! *dåne* Hun ser så mye mindre ut når hun er våt og løper i gresset da :) Så søt hun er :wub:

Tusen takk. :) Og ja, hun ser ganske mye mindre ut når pelsen er våt og i tillegg har hun jo ikke full pels på de to siste bildene da jeg klippet henne ned for sommeren pga varmen. :)

Skrevet

Ikke lenge siden jeg og Chica kom hjem fra en flott tur i finværet. Denne gangen fikk Chica løpe helt løst og hun var flink og sprang og snuste om hverandre samtidig som hun holdt seg i nærheten og ikke valset alt for langt bort fra meg. Flinkisen! :)

Prøver å trene litt hverdagslydighet på turene vi har også og i dag ble det både litt trening på innkalling, sitt, ligg og "bli".

Nå er hun trøtt og ligger så fint å sover på sofaen. :wub:

IMG_8326_zpsc1d821f4.jpg

:heart: Chica :heart:

Bildet er ikke tatt i dag!

  • Like 1
Skrevet

Åååå så søt hun er :wub:

Takk! Jeg er så klart helt enig! :wub:

Jeg tror akkurat jeg fikk et halvt hull i tanna. Herreguden, for noe nussesøtt!

Tusen takk! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...