Gå til innhold
Hundesonen.no

EFIT: Sol, lek og kos!


Recommended Posts

Skrevet

Var ikke akkurat den mest spennende søndagen, men jeg hadde bestemt meg for å huske det denne gangen :P

0930 våkna vi og lå en stund i senga bare for å kooose

20130901_105212_zpse87e4246.jpg

1030 hadde vi vært ute og lufta oss i ca et kvarter og undersøkte alle luktene som hadde kommet siden dagen før.

20130901_110228_zpsaf57b060.jpg

1130 hadde jeg benket meg ned foran pcen og oppdaterte meg på fb, sonen og nyheter mens jeg drakk kaffen min (i Bambi-kopp! :D ) og spiste frokost.

_MG_9082A_zps270a1aaa.jpg

1230 var vi ute, jeg plukket rips og Khela undersøkte resten av hagen for nye lukter, og ventet spent på om jeg mistet noen bær i ny og ne :drool:

_MG_9090B_zps5d6296fe.jpg

1330 lekte vi i hagen og terpa litt på innkalling innimellom, hun lystra som et olja lyn hver gang :D

_MG_9112G_zps1593547a.jpg

1430 hadde jeg akkurat gitt vann til huskyene og stod og koste med fine Hunter :wub:

_MG_9414Z_zps74069044.jpg

1530 var jeg og Khela såvidt kommet oss til skogs, glemte å ta bilde 1630, men vi var fortsatt i skauen og kosa oss :ahappy:

_MG_9422BA_zps0f017943.jpg

1730 spiste jeg middag, omnomnom!

_MG_9426BC_zps59d943bf.jpg

1830 hadde jeg akkurat blitt klar for å reise til Vinstra og hente mamma på toget.

_MG_9449BD_zps71922ef4.jpg

1930 satt vi i bilen, snaaaart fremme, Khela veldig gira for å se "bestemor" igjen :)

20130901_185342_zpsd773ee70.jpg

2030 var vi på vei hjem igjen.

20130901_203549_zps0dde7a3a.jpg

2130 satt jeg og mamma bare og pratet :)

_MG_9452BE_zps296cb14b.jpg

2230 la vi oss :shocked: Hæh!

20130901_225303_zps6933c42d.jpg

Såh, ikke så veldig spennende, men jeg husket det, og dagen var absolutt veldig koselig og fin :D

  • Like 6
Skrevet

Fin dag! Men kan ikke du lage en tråd fra hundegården til din bror(?)? Vil se masse bilder av gård, hunder og trening :)

Jo, det kan jeg jo selvfølgelig gjøre! Jeg er rævva på å oppdatere slike ting (kennelsiden vår på facebook ligger jo nærmest død f.eks :P), men jeg kan samle litt forskjellige bilder i kveld også lage tråd! :D

Det er jeg, broren min og en til som har hundene + et par stk som er med på "opplæring" en gang i blant :)

Skrevet

Jo, det kan jeg jo selvfølgelig gjøre! Jeg er rævva på å oppdatere slike ting (kennelsiden vår på facebook ligger jo nærmest død f.eks :P), men jeg kan samle litt forskjellige bilder i kveld også lage tråd! :D

Det er jeg, broren min og en til som har hundene + et par stk som er med på "opplæring" en gang i blant :)

Hva heter Facebook siden? :) Åh! Trodde det var din brors. Hvilke løp har du kjørt da? :) Dere hadde ikke så mange hunder? Rundt 15-20? Ja, biiiilder!! :D

Skrevet

Hva heter Facebook siden? :) Åh! Trodde det var din brors. Hvilke løp har du kjørt da? :) Dere hadde ikke så mange hunder? Rundt 15-20? Ja, biiiilder! :D

Gruppe mente jeg, den er åpen og heter Team Åstjernets Husky, og ligger noen bilder der også :) Jeg har ikke kjørt noen løp, det er det bror og han andre i teamet som brenner mest for, jeg vil bare ha det kos, jeg :P Broren min har kjørt 5-mila i Gausdal, Gausdal Maraton (hel-maraton men brøt 15 mil utti siden vi ikke hadde ledertispa vår grunnet skade like før løp, og da gikk det dårlig på motivasjon), mens han i teamet har kjørt Femund 400 (der brøt vi også pga hardt føre som skapte en del skader) og har meldt seg på neste Femund 400 :) Vi har gått ned betraktelig i antall da vi ikke syns vi fikk til nok tid til hver enkelt utenom trening. På det meste hadde vi 24 huskyer + jämttispa som også er med, mens nå er vi på 13 inkl jämten :)

Holder på å laste opp maaasse bilder på photobucket nå :D

Drømmested å bo! :wub:

Jaaa!! :D Blir så trist å flytte, men jeg kommer jo alltid til å ha dette stedet å komme hjem til i helger og ferier :ahappy:

Skrevet

For et flott bilde av Hunter!

Så ut som en veldig koselig dag. :)

Takk! Måtte ta maaaange bilder og lage masse rare lyder, for det er sjelden han har ørene spissa slik :lol: Han er en pen gutt :ahappy:

Og ja, dagen var veldig koselig selv om det ikke skjedde så vanvittig mye :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...