Gå til innhold
Hundesonen.no

1. september-EFIT: sol, fjelltur og jobbing


Recommended Posts

Skrevet

Glemte selvfølgelig å ta bilder på morgenens lille snusetur, men kl 9 spiste jeg frokost og oppdaterte meg på situasjonen i Syria.

2013-09-01%2009.20.37.jpg

Kl 10 skulle jeg egentlig jobbe/forberede en forelesning, men prokastinerte istedenfor – det er jo viktig å lese alle konsertanmeldelsene fra en festival man ikke hadde billetter til, sant? Mona slappet av i sofaen.

2013-09-01%2010.10.16.jpg

Kl 11 – jobber omsider, men nå begynner jeg å få dårlig tid for kl 12 skal jeg møte en venninne for fjelltur. Begynner å angre på at jeg leste alle konsertanmeldelsene :P Lille snupp har overtalt meg til å sette henne ut i bånd

2013-09-01%2011.14.30.jpg

Ca kl 12 venter jeg og Mona spent på turfølget vårt.

2013-09-01%2012.03.24.jpg

Kl 12-15: tur!

Camera%20Uploads2.jpg

Kl 16: Slapper av (Mona) og småjobber (jeg) på terrassen.

2013-09-01%2016.09.58.jpg

Kl 17-ish: Spiser rester av gårsdagens vegetarcurry – som så mye bedre ut i går (smakte heldigvis likt, da)

2013-09-01%2017.36.24.jpg

Kl 18 - 19: jobber. Det trengs nok bare ett bilde av det :P

2013-09-01%2019.31.14.jpg

Ca kl 20 (litt over, for å være ærlig): går en liten luftetur til kiosken for å kjøpe en boks is. Nyter de fine fargene på himmelen, og blir misfornøyd over at jeg ikke klarer å fange dem med mobilkameraet :pinch:

2013-09-01%2020.49.43.jpg

Ca kl 21: Siste jobbe-krampetrekning. Heldige Mona koser seg med tyggebein. Hadde hun kunnet snakke, ville hun nok bedt meg gi f**n i å fotografere henne mens hun koser seg :P Se forøvrig bort fra alt rotet...

2013-09-01%2021.11.18.jpg

Ca kl 22 avslutter jeg dagen med vaniljeis og multer. Fant en liten larve i multene, men var tøff og spiste dem likevel (etter en grundig sjekk, selvfølgelig :P ).

2013-09-01%2022.10.40.jpg

  • Like 7
Skrevet

Æsj, tror jeg aldri hadde spist de multene :lol: Tøff er du da, jeg er sykt pyse på sånt og brekker meg gjerne og nekter å spise hva enn det var det neste året. :P

Finfin dag med en søt vofs! :)

Skrevet

Last minute working f-t-w! :sorcerer:

Haha! Jeg trodde jeg hadde vokst det av meg, men jeg blir visst bare verre med årene :P

Fin dag :-) Så ut som et veldig fint sted å gå tue :ahappy:

Tromsø er superfint!

Æsj, tror jeg aldri hadde spist de multene :lol: Tøff er du da, jeg er sykt pyse på sånt og brekker meg gjerne og nekter å spise hva enn det var det neste året. :P

Finfin dag med en søt vofs! :)

Jeg vurderte sterkt å kaste dem :P Men pappaen min har gått langt på fjellet for å plukke multene, så jeg hadde ikke samvittighet til å gjøre det bare på grunn av en skarve larve. Sjekket dem grundig, da...

Skrevet

Finner jeg bær med larve i, så går de rett i kjeften på pelsen. Han bryr seg ikke om litt ekstra proteiner.

Ellers høres det kjent ut med prokastinering og siste-liten-jobbing. :lol:

Skrevet

Haha! Jeg trodde jeg hadde vokst det av meg, men jeg blir visst bare verre med årene :P

Når man tenker tilbake på alt man orket i de gamle dager.... :lol: Tror det er typisk - det blir verre og verre :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...