Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow alle raser 26.10


Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

26 raser Hos oss liker vi premier - så i samarbeid med hundegodt.com får alle valpiser som deltar en liten godsak sammen med deltakerrosetten. Det lukter også enda en deltakerpremie, men ikke 100

Ordinær frist i morgen - og nå oppe i 40 ulike raser

Norsk Retrieverklubb avd. Telemark arrangerer valpeshow for alle raser (utenom Alaskan Malamute) i Skjærgårdshallen (Langesund) 26.oktober 2013. Dommer: Stine Bøe Moro for barna! Barn og hund med p

Skrevet

Men amerikansk bulldog er vel ikke godkjent enda?

Og det sa du vel litt før jeg kom på at det er mer enn èn type bulldog ;)

Beklager, Amig0, kontrabeskjed, er i utgangspunktet fci-anerkjente raser fra 4-9 mnd :)

  • Like 1
Skrevet

26 raser :D

Hos oss liker vi premier - så i samarbeid med hundegodt.com får alle valpiser som deltar en liten godsak sammen med deltakerrosetten. Det lukter også enda en deltakerpremie, men ikke 100% i boks enda :)

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Guest lijenta
Skrevet

Ordinær frist i morgen - og nå oppe i 40 ulike raser :)

Kan du fortelle om det er noen spennede raser :)

Skrevet

Kan du fortelle om det er noen spennede raser :)

Ja, opp til flere faktisk, og mange av dem er mer enn èn - hvilket er enda mer moro :)

Grosser, drever, wachtelhund, finsk støver f.eks er ikke raser jeg ser ofte på valpeshow, så det finner jeg spennende :D

Ellers er det veldig fin fordeling, gruppemessig :)

  • Like 2
Skrevet

Han min er ti dager for gammel han da, så jeg kommer ikke

Kjedelig :(

Flere bordere enn min som skal vises?

Trooor ikke det.....

Hvordan kan man bo i bamble å ikke vite dette? O.i jeg kommer! Dog uten hund :(

Har kanskje litt å gå på mtp annonsering da, har vel bare annonsert hos Bamble HK :)

Skrevet

Har kanskje litt å gå på mtp annonsering da, har vel bare annonsert hos Bamble HK :)

Altså, det kan fort være jeg som ikke følger med og. Jeg "liker" retriever klubben på fb etter vi var på kurs der med Viktor i mai :P

Skrevet

Altså, det kan fort være jeg som ikke følger med og. Jeg "liker" retriever klubben på fb etter vi var på kurs der med Viktor i mai :P

Kan være :sleep:

:lol:;)

Skrevet

Kjedelig :(

Trooor ikke det....

Har kanskje litt å gå på mtp annonsering da, har vel bare annonsert hos Bamble HK :)

Æsj, er jo såå mye gøyere når man har litt konkurranse :P Jaja, kan takke meg selv som stiller ut bruksrase som bannlyses innen utstilling av sauefolket :P

Skrevet

Æsj, er jo såå mye gøyere når man har litt konkurranse :P Jaja, kan takke meg selv som stiller ut bruksrase som bannlyses innen utstilling av sauefolket :P

Du får ta konkurranse i gruppa da vet du ;)

--

Utsatt frist går ut til midnatt, og vi har neeesten rundet 100 valper :D

Skrevet

Noen andre lapphunder som stiller? Må bare få lønn i dag for å få meldt på :-P

Lappis representert, ja :)

Her er hele lista etter fristen gikk for de som er interessert :)

01 Belgisk Fårehund, Tervueren

01 Border Collie

01 Briard

01 Collie Langhåret

01 Schapendoes

01 Shetland Sheepdog

01 Welsh Corgi Cardigan

02 Berner Sennenhund

02 Dansk-Svensk Gårdshund

02 Dvergschnauzer Sort/Silver

02 Grosser Schweizer Sennenhund

02 Leonberger

02 Riesenschnauzer Sort

02 Rottweiler

02 Sankt Bernhardshund Korthåret

03 Cairn Terrier

03 Engelsk Toy Terrier

03 Jack Russell Terrier

03 Norfolk Terrier

03 Parson Russell Terrier

03 Staffordshire Bull Terrier

05 Eurasier

05 Finsk Lapphund

05 Pomeranian

06 Beagle

06 Drever

06 Finsk Støver

06 Rhodesian Ridgeback

07 Irsk Setter

07 Kleiner Münsterländer

07 Weimaraner Korthåret

08 Clumber Spaniel

08 Cocker Spaniel

08 Flat Coated Retriever

08 Golden Retriever

08 Labrador Retriever

08 Nova Scotia Duck Tolling Retriever

08 Wachtelhund

08 Welsh Springer Spaniel

09 Bichon Frisé

09 Coton De Tulear

09 Dvergpuddel

09 Fransk Bulldog

09 Japanese Chin

09 Mellompuddel

09 Petit Brabancon

09 Shih Tzu

09 Tibetansk Terrier

09 Toy Puddel

10 Afghansk Mynde

10 Whippet

  • Like 2
Skrevet

Du får ta konkurranse i gruppa da vet du ;)

--

Utsatt frist går ut til midnatt, og vi har neeesten rundet 100 valper :D

Border gjør det stort sett dårlig i gruppefinale dessverre, er jo ikke akkurat utstillingshund bevegelsesmessig, så ryker kjapt ut på sisteplass. Men det viktigste er jo å ha det morro, selv stiller jeg jo bare for miljøtreningens skyld - vovsen skal bli gjeter og agilityvovse så den trenger heldigvis ikke være superpen, bare den kan jobbe ;) hehe!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...