Gå til innhold
Hundesonen.no

Snøfnuggets Sam


GryAnettN
 Share

Recommended Posts

Får vell kanskje presentere det nyeste tilskuddet her på gården!

Snøfnuggets Sam, eller Baldrian som han bli kalt til daglig, er en liten skøyer av rasen Finsk Lapphund. Han kom til verden den 25.Juni 2013 noe som vil si at han er per dags dato hele 9 uker og to dager gammel! :ahappy:

Han kom hit til meg og min samboer i fra Kennel Snøfnugget i Molde den 22.August, så han har nå vært her en uke allerede!

Baldrian er en eneste stor koseklump! Han er ikke så veldig glad i å ligge på fanget, men elsker å bli kost på og har sin store svakhet på magen. Han kunne nok ha blitt klødd på hele dagen om det var opp til han. :lol: Han er i tillegg en liten skøyer og å leke med "onkel" Bamse er det kuleste han vet om!

Han er vår lille hjerteknuser altså! :wub:

1305360_10151567698417172_698352232_n_zp

En stk sovende Baldrian på Gardemoen.

0043_zps84098b47.jpg

004_zps0679a63c.jpg

1278472_10151567698432172_391583695_n_zp

1011478_10151567699167172_1974175548_n_z

:wub:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sam var fra tidlig av min favoritt i kullet, så er særlig fornøyd med at han har kommet til noen som oppdaterer på sonen :D

Han er helskjønn, og gleder meg noe helt utrolig til å følge vakre gutten :)

Han er helt herlig! :ahappy: Skal nok prøve å oppdatere så ofte som jeg kan :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Tiden går fort når en har en liten ramp i hus! Vår Baldrian er i dag 10 uker og fire dager gammel og har vært hos oss i litt over to uker nå! Jøss, som tiden flyr! Han er blitt ordentlig husvarm og det kuleste i hele verden er min samboers tær og skjegg og ikke minst alt av møbler. Vi er eeegentlig ganske flink å høre etter store deler av tiden, men av og til syntes vi det er helt greit å glemme seg :lol:

Baldrian er en aktiv, men herlig liten gutt. Vi er også blitt veldig flink til å ikke gjøre fra oss inne og vi sovner nå nesten hele natten. Må en liiiten tur ut i halv seks tiden, men sovner med en gang når vi kommer inn igjen :ahappy: Alenetrening har vi holdt med med siden dag en og dette er helt ok syntes Baldrian. Både jeg og min samboer er nå blitt nødt til å vende litt tilbake til hverdagen, men da er det fint å ha "bæstemor" og onkel Bamse til å passe seg de dagene jeg er nødt på skolen. Han lider nok ikke noen nød der, og blir egentlig litt skjemt bort :lol: Han er ute å springer store deler av dagen og herjer med Bamse, så når jeg kommer hjem er han fornøyd og sliten og sovner med en gang når vi er kommet i hus :wub: Ellers så er det like før vi skal på valpekurs med lillingen. Dette skal bli spennende!

0034_zps86260fda.jpg

0072_zps1511689a.jpg

1240319_10151577806692172_1669314152_n_z

1239857_10151577807542172_1676972005_n_z

1236300_10151577806327172_1358848030_n_z

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...