Gå til innhold
Hundesonen.no

Mascara til sensible øyne, tips?


Renate A
 Share

Recommended Posts

Da jeg lå på sykehuset for noen år siden så fikk jeg herpes på hornhinna, flott gave fra sykehuset...det ble ikke behandlet med en gang siden det var så mye annet kritisk med meg så "betennelsen" klarte å tette den ene tårekanalen skikkelig godt, potta tett :icon_redface:
I juni ble jeg operert i øyet og fikk lagt inn et "rør" som tårekanal, noe som fungerer sånn passe, tror kanskje jeg må operere en gang til for å få det til å fungere optimalt.

Så til saken.
Når jeg bruker mascara så blir øyet sårt og det begynner å renne mer enn det det pleier, så jeg må gå med lommetørkle heletiden, det er jeg vant med fra før med tett tårekanal, men det er kjedelig å gå og tørke seg i øyet når jeg har sminket meg.
Lurer på om dere vet om noen mascaraer som er bra for sensible øyne?
Den bør være sort og helst vannfast smile.gif

Ikke skriv hva du bruker hvis du ikke vet om den er for sensible øyne, jeg vil ikke gjøre noe bomkjøp ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså jeg VET ikke siden jeg ikke har sensitive øyne selv, og har ikke brukt denne, men jeg vet at Lush ofte har veldig mye bra.
http://www.lushnorge.no/produkt/til-ansiktet/make-up/eyeliner-mascara/eyes-right-mascara Kanskje noen har erfaringer?

Jeg har litt sensitiv hud, og Clinique er snill mot huden, så det kan hende de har produkter som er snille mot øynene også?
http://www.clinique.no/?q=/website_admin/mascara&menu=323&clid=324
"High Impact Waterproof Mascara
Vannfast maskara som gir volum og lengde. Drysser og klumper seg ikke og tørker ikke ut. Det er vår vannfaste versjon av High Impact Mascara, som tåler både tårer, vær og en svømmetur. Kan brukes av de med sensitive øyne og kontaktlinser. Testet av øyeleger.Effekt: Volum/lengde"


Eller The Body Shop?

Ellers:
http://www.prevention.com/your-beauty/blog/mascara-tips-sensitive-eyes
" If you’ve been using oil-based mascaras, try switching to a water-based mascara and see if that helps."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Clinique er det eneste merke jeg vet som skal være bra for sensitive øyne. Men kanskje det kunne vært bedre for deg å heller farge vippene med jevne mellomrom. Min øyelege mener det beste for øyne er å være sminkefri. Selv er jeg avhengig av mascara (har blonde øyevipper), men når jeg farger vippene trenger jeg faktisk ikke å mascara de første ukene. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg reagerer på omtrent alt av sminke, og blir knallrød i øyene av alt av maskara omtrent. Men clinique funker. Generelt holder jeg meg stort sett til clinique av sminkeprodukter. God kvalitet og snill mot huden (og ikke testet på dyr!).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Clinique er det eneste merke jeg vet som skal være bra for sensitive øyne. Men kanskje det kunne vært bedre for deg å heller farge vippene med jevne mellomrom. Min øyelege mener det beste for øyne er å være sminkefri. Selv er jeg avhengig av mascara (har blonde øyevipper), men når jeg farger vippene trenger jeg faktisk ikke å mascara de første ukene. :)

Jeg har prøvd å farge vippene, det er helt ok, men jeg liker liksom den sminkede følelsen man får av mascara.

Tror jeg skal prøve Clinique, siden så mange har god erfaring med dette merket, gå innom et parfymeri og høre hva de sier :)

Masse takk for hjelp, kom gjerne med flere forslag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Clinique er bra, men jeg har også god erfaring med Isadora sin hypoallergenic mascara. Om den kommer i vannfast vet jeg ikke, men jeg er hvertfall veldig fornøyd med den.

Utenom mascaratips er det beste tipset mitt å faktisk ta av sminken når det begynner å irritere, vaske godt med vann - også sminke seg på nytt. Nå har jeg ikke jeg problemer med tette tårekanaler e.l., men sensitiv (eksem-) hud.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...