Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Jeg synes kanskje dere bør la diskusjonene her inneholde ytringsfrihet.

At man ikke har lov og diskutere en person er greit nok,men at man kanskje blir litt krass i sin meningsutveksling synes jeg bør være geit. La heller brukerene som er med i diskusjonen sende klage til dere hvis de synes det blir for hissig.

Synes hundesonen.com er et hyggelig sted og være men det blir litt kjedelig da man ikke kan diskutere på sin egen måte og si sine egne meninger..(fortsatt ikke om en person selvfølgelig.)..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så lenge man holder det på et saklig nivå og går på person er dette greit.

Dette står bl.a. i reglene:

1. Prøv og ha normal folkeskikk! Konstruktiv kritikk er lov, men personangrep eller fornærmelser mot brukere er strengt forbudt.

Hvordan er dette forenlig med å gå på person. For meg blir dette to motstridende ting, jeg tenker da på det jeg har uthevet i reglene.

Jeg synes det er en uting å diskutere enkeltpersoner.

Er det ikke like greit at man ikke diskuterer enkeltpersoner, særlig når de blir nevnt med navn, ikke nick, men navn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette står bl.a. i reglene:

1. Prøv og ha normal folkeskikk! Konstruktiv kritikk er lov, men personangrep eller fornærmelser mot brukere er strengt forbudt.

Hvordan er dette forenlig med å gå på person. For meg blir dette to motstridende ting, jeg tenker da på det jeg har uthevet i reglene.

Jeg synes det er en uting å diskutere enkeltpersoner.

Er det ikke like greit at man ikke diskuterer enkeltpersoner, særlig når de blir nevnt med navn, ikke nick, men navn?

Og du er den rette til å dra frem denne regelen???

:D

Edit: ja selvfølgelig er du det :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aud. Der skrev jeg feil - Jeg mente selvsagt ikke går på person.

Til dere 2 andre så ville jeg ikke snakket så høyt om nettop dette da dere går på person i det dere skriver. Kan dere vennligst redigere innleggene deres.

Takk skal du ha! :-) Jeg ble litt bekymret da jeg leste at det var greit å gå på person, men nå som misforståelsen er oppklart er vi helt på nett. =D>

Og takk også for at du ba de andre om å redigere sine innlegg. :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...