Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp å lage drømmedag for kreftsyke barn i Norge


Recommended Posts

Skrevet

996803_143847235814456_422875370_n.jpg

https://www.facebook.com/Drommeflyet

Widerøe har en årlig tradisjon med å sette opp et fly gratis, fra en storby i Norge, slik at kreftsyke barn kan få en drømmedag på et sted som dyreparken, legoland - eller som i år - i kongeparken (Stavanger).

Les mer her:

http://bodonu.no/trude-hadde-selv-kreft-na-flyr-hun-kreftsyke-barn-til-kongeparken/

Aksjon drømmeflyet er følgende:
"Sammen med flyvertinne-kollega Trude Leirfall og en rekke andre Widerøe-ansatte har de satt i gang en storstilt aksjon, på tvers av fagene på basen i Bodø, for å gi kreftsyke barn i Nordland en avveksling fra behandling, sykehusopphold og fortvilelse.
Drømmeflyet skal fly 42 passasjerer ned til Stavanger lufthavn Sola den 14. september.
Derfra går turen videre med buss, og barna får oppleve en hel dag i fornøyelsesparken Kongeparken, like utenfor Sandnes."

Selve flyturen sponses av Widerøe, men donasjonene går til følgende:
"Forutenom selve turen, samler de også inn penger gjennom et storslagent loddsalg.
Der har de fått premier fra bedrifter rundt om i fylket.
Alt fra bøker fra Cappelen til inngang i Kongeparken er donert. Godteri, mat og presanger som barna får utdelt på flyet er også samlet inn.
Til og med en egen veldedighetsmiddag på Ohma, der 500 kroner blir donert til barnekreftforeningen for hver meny som blir solgt.
- Ingen gaver er for små, og ingen for store. Det er en utrolig fin sak, og selv de som sier at de vanligvis ikke bidrar i slike sammenhenger sier at de bare må være med på dette. Det har vært utrolig, sier Holgersen."

Alle pengene som blir til overskudd går uavkortet til Barnekreftforeningen - som blandt annet sørger for at de som er for syke til å være med på tur kan få positive opplevelser på sykehuset.

DU kan være med å støtte drømmeflyet eller Barnekreftforeningen, enten via loddkjøp eller via SMS.

For å gi en hundrings (100kr) sender du DF2013 til 2160.

"Loddsalget endelig i gang og vi kan friste med over 100 fantastiske premier til bare 100 kr loddet! Ønsker du å kjøpe lodd kan du sette inn penger på konto 8902.11.95589 og merke med navn og adresse, samt sende oss en mail på innboks om hvor mange lodd du ønsker å kjøpe, så reserverer vi lodd til deg".

Et fantastisk tiltak jeg støtter hvert år.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...