Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp å lage drømmedag for kreftsyke barn i Norge


Recommended Posts

Skrevet

996803_143847235814456_422875370_n.jpg

https://www.facebook.com/Drommeflyet

Widerøe har en årlig tradisjon med å sette opp et fly gratis, fra en storby i Norge, slik at kreftsyke barn kan få en drømmedag på et sted som dyreparken, legoland - eller som i år - i kongeparken (Stavanger).

Les mer her:

http://bodonu.no/trude-hadde-selv-kreft-na-flyr-hun-kreftsyke-barn-til-kongeparken/

Aksjon drømmeflyet er følgende:
"Sammen med flyvertinne-kollega Trude Leirfall og en rekke andre Widerøe-ansatte har de satt i gang en storstilt aksjon, på tvers av fagene på basen i Bodø, for å gi kreftsyke barn i Nordland en avveksling fra behandling, sykehusopphold og fortvilelse.
Drømmeflyet skal fly 42 passasjerer ned til Stavanger lufthavn Sola den 14. september.
Derfra går turen videre med buss, og barna får oppleve en hel dag i fornøyelsesparken Kongeparken, like utenfor Sandnes."

Selve flyturen sponses av Widerøe, men donasjonene går til følgende:
"Forutenom selve turen, samler de også inn penger gjennom et storslagent loddsalg.
Der har de fått premier fra bedrifter rundt om i fylket.
Alt fra bøker fra Cappelen til inngang i Kongeparken er donert. Godteri, mat og presanger som barna får utdelt på flyet er også samlet inn.
Til og med en egen veldedighetsmiddag på Ohma, der 500 kroner blir donert til barnekreftforeningen for hver meny som blir solgt.
- Ingen gaver er for små, og ingen for store. Det er en utrolig fin sak, og selv de som sier at de vanligvis ikke bidrar i slike sammenhenger sier at de bare må være med på dette. Det har vært utrolig, sier Holgersen."

Alle pengene som blir til overskudd går uavkortet til Barnekreftforeningen - som blandt annet sørger for at de som er for syke til å være med på tur kan få positive opplevelser på sykehuset.

DU kan være med å støtte drømmeflyet eller Barnekreftforeningen, enten via loddkjøp eller via SMS.

For å gi en hundrings (100kr) sender du DF2013 til 2160.

"Loddsalget endelig i gang og vi kan friste med over 100 fantastiske premier til bare 100 kr loddet! Ønsker du å kjøpe lodd kan du sette inn penger på konto 8902.11.95589 og merke med navn og adresse, samt sende oss en mail på innboks om hvor mange lodd du ønsker å kjøpe, så reserverer vi lodd til deg".

Et fantastisk tiltak jeg støtter hvert år.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...