Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp å lage drømmedag for kreftsyke barn i Norge


Recommended Posts

Skrevet

996803_143847235814456_422875370_n.jpg

https://www.facebook.com/Drommeflyet

Widerøe har en årlig tradisjon med å sette opp et fly gratis, fra en storby i Norge, slik at kreftsyke barn kan få en drømmedag på et sted som dyreparken, legoland - eller som i år - i kongeparken (Stavanger).

Les mer her:

http://bodonu.no/trude-hadde-selv-kreft-na-flyr-hun-kreftsyke-barn-til-kongeparken/

Aksjon drømmeflyet er følgende:
"Sammen med flyvertinne-kollega Trude Leirfall og en rekke andre Widerøe-ansatte har de satt i gang en storstilt aksjon, på tvers av fagene på basen i Bodø, for å gi kreftsyke barn i Nordland en avveksling fra behandling, sykehusopphold og fortvilelse.
Drømmeflyet skal fly 42 passasjerer ned til Stavanger lufthavn Sola den 14. september.
Derfra går turen videre med buss, og barna får oppleve en hel dag i fornøyelsesparken Kongeparken, like utenfor Sandnes."

Selve flyturen sponses av Widerøe, men donasjonene går til følgende:
"Forutenom selve turen, samler de også inn penger gjennom et storslagent loddsalg.
Der har de fått premier fra bedrifter rundt om i fylket.
Alt fra bøker fra Cappelen til inngang i Kongeparken er donert. Godteri, mat og presanger som barna får utdelt på flyet er også samlet inn.
Til og med en egen veldedighetsmiddag på Ohma, der 500 kroner blir donert til barnekreftforeningen for hver meny som blir solgt.
- Ingen gaver er for små, og ingen for store. Det er en utrolig fin sak, og selv de som sier at de vanligvis ikke bidrar i slike sammenhenger sier at de bare må være med på dette. Det har vært utrolig, sier Holgersen."

Alle pengene som blir til overskudd går uavkortet til Barnekreftforeningen - som blandt annet sørger for at de som er for syke til å være med på tur kan få positive opplevelser på sykehuset.

DU kan være med å støtte drømmeflyet eller Barnekreftforeningen, enten via loddkjøp eller via SMS.

For å gi en hundrings (100kr) sender du DF2013 til 2160.

"Loddsalget endelig i gang og vi kan friste med over 100 fantastiske premier til bare 100 kr loddet! Ønsker du å kjøpe lodd kan du sette inn penger på konto 8902.11.95589 og merke med navn og adresse, samt sende oss en mail på innboks om hvor mange lodd du ønsker å kjøpe, så reserverer vi lodd til deg".

Et fantastisk tiltak jeg støtter hvert år.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...