Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp å lage drømmedag for kreftsyke barn i Norge


Gjest
 Share

Recommended Posts

996803_143847235814456_422875370_n.jpg

https://www.facebook.com/Drommeflyet

Widerøe har en årlig tradisjon med å sette opp et fly gratis, fra en storby i Norge, slik at kreftsyke barn kan få en drømmedag på et sted som dyreparken, legoland - eller som i år - i kongeparken (Stavanger).

Les mer her:

http://bodonu.no/trude-hadde-selv-kreft-na-flyr-hun-kreftsyke-barn-til-kongeparken/

Aksjon drømmeflyet er følgende:
"Sammen med flyvertinne-kollega Trude Leirfall og en rekke andre Widerøe-ansatte har de satt i gang en storstilt aksjon, på tvers av fagene på basen i Bodø, for å gi kreftsyke barn i Nordland en avveksling fra behandling, sykehusopphold og fortvilelse.
Drømmeflyet skal fly 42 passasjerer ned til Stavanger lufthavn Sola den 14. september.
Derfra går turen videre med buss, og barna får oppleve en hel dag i fornøyelsesparken Kongeparken, like utenfor Sandnes."

Selve flyturen sponses av Widerøe, men donasjonene går til følgende:
"Forutenom selve turen, samler de også inn penger gjennom et storslagent loddsalg.
Der har de fått premier fra bedrifter rundt om i fylket.
Alt fra bøker fra Cappelen til inngang i Kongeparken er donert. Godteri, mat og presanger som barna får utdelt på flyet er også samlet inn.
Til og med en egen veldedighetsmiddag på Ohma, der 500 kroner blir donert til barnekreftforeningen for hver meny som blir solgt.
- Ingen gaver er for små, og ingen for store. Det er en utrolig fin sak, og selv de som sier at de vanligvis ikke bidrar i slike sammenhenger sier at de bare må være med på dette. Det har vært utrolig, sier Holgersen."

Alle pengene som blir til overskudd går uavkortet til Barnekreftforeningen - som blandt annet sørger for at de som er for syke til å være med på tur kan få positive opplevelser på sykehuset.

DU kan være med å støtte drømmeflyet eller Barnekreftforeningen, enten via loddkjøp eller via SMS.

For å gi en hundrings (100kr) sender du DF2013 til 2160.

"Loddsalget endelig i gang og vi kan friste med over 100 fantastiske premier til bare 100 kr loddet! Ønsker du å kjøpe lodd kan du sette inn penger på konto 8902.11.95589 og merke med navn og adresse, samt sende oss en mail på innboks om hvor mange lodd du ønsker å kjøpe, så reserverer vi lodd til deg".

Et fantastisk tiltak jeg støtter hvert år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...