Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Håper noen av sonisene kommer hjem med disse! Trophies for the Best in Group 1-4. FB link For noen premier

Bare ikke kjør altfor fort heller...... å bli stoppet på motorveien av finsk politi er en .... morsom opplevelse

Never mind hva jeg sa lenger opp i tråden... Jeg har booket ferge nå, og melder på Foenix til uka... Til mitt forsvar så hadde jeg planlagt to andre utenlandsutstillinger til høsten, som begge fal

Posted Images

Skrevet

Er det noen som vet om det er andre utstillinger i kombinasjon med Verdensvinneren og evt link til dette?

Det står på websiden for arrangementet. Er ingen samtidig unntatt div rase spesialer. Er int show en uke før.
Skrevet

Hmmm...Også australsk dommer da, spennende!

Vi får se hvordan frøkna ser ut til neste år, om hun fortsatt er "very elegant bitch" så har vi sikkert ikke noe der å gjøre :lol:

Skrevet
Det står på websiden for arrangementet. Er ingen samtidig unntatt div rase spesialer. Er int show en uke før.
Det ser jeg ja, men vanligvis kombineres det med andre utstillinger. Men da er det ikke sånn denne gangen.
Skrevet

Sitter og ser på reisemuligheter, noen som har tanker/erfaring rundt dette?

Tenker da på bilruter, alternativ en er jo ferge fra Stockholm til Helsinki, alt 2 er Vasa - Umeå og kjøre resten, alt 3 kjøre hele veien rundt.

Hva er egentlig best? Både med tanke på pris og hva som er fornuftig.

Skrevet

Tøfflus, du har jo også litt salukivenner i Finland. Skal vi begynne å spare til tur? :D

Ja spare kan vi jo, for om det ikke blir tur får vi nok brukt opp sparekontoen på noe annet ;)

Aaaaaltfor lenge til å i det hele tatt tenke på for meg, pleier bestemme meg sånn typ siste meldefristdagen jeg, hihi. Og siden det ikke er noe prob med boende behøver jeg nok en gang ikke planlegge lang tid i forveien :P

  • Like 1
Skrevet

Ååh, fristendes! Selv om jeg ikke driver med utstilling selv :whistle: Men alltid gøy å se på, og oppleve, både show og by! :ahappy: Hvis jeg får skrapt sammen noe så kanskje jeg tar turen som tilskuer!

  • 2 weeks later...
Skrevet

8-10.2014 i Helsinki. Mange utstillinger helgene før og etter, men denne helgen er det kun mulighet for WW.

Link: http://www.worlddogshow2014.fi/


Vi skal! Flybilett med plass til to hunder er booket, overnatting og henting /kjøring står en venn for (har så mange flotte hunde-venner i Finland! :heart: )

HVEM jeg melder på vet jeg ikke enda :P

Skrevet

Veldig veldig lyst,men får tenke litt på det er så langt frem i tid :P

tenker ikke jeg :lol::aww: Pi er jo 15 mnd,må jo være perfekt for junior klassen :aww:

  • Like 1
Skrevet

Hotell er booket, mangler bare å ordne fergen, noe jeg bør får ordnet snart. Tror ikke vi skal satse på noen juniortittel, det er tross alt kortisen sitt land så kan nok vente mange påmeldte.

Skrevet

Hotell er booket, mangler bare å ordne fergen, noe jeg bør får ordnet snart. Tror ikke vi skal satse på noen juniortittel, det er tross alt kortisen sitt land så kan nok vente mange påmeldte.

Hvilket hotell? Ingen jeg har sett på er bookbare via booking.com enda.
Skrevet (endret)

Hvilket hotell? Ingen jeg har sett på er bookbare via booking.com enda.

Hotel Kuninkaantie

Booket via Hotels.com.

Edit:

Da har jeg booket ferge, vet ikke om 3.400kr er svindyrt eller om det bare er meg. Tur-retur med bil og hund.

Endret av Siri Eveline
Skrevet

Vet ikke. Men jeg flyr for 2000 for to personer tur retur :-P

Med hund!? Da er det isåfall dyrt med ferge, for kjøring og drivstoff, bompasseringer kommer jo i tillegg.

Men men, blir en roadtrip ut av det :P

Skrevet

Skitt, så dyr ferje SiriE? Håper du ikke reiser alene :lol:

Jeg ble litt usikker. Jeg tror nemlig kanskje jeg har valper her hjemme da... Men Arya skal, oppdretter og avlsgruppe så litt viktig at hun kommer.

Jeg tar ferjen fra Mariehamn til Turku, og det ble 800 tur retur.

Skrevet

Skitt, så dyr ferje SiriE? Håper du ikke reiser alene :lol:

Jeg ble litt usikker. Jeg tror nemlig kanskje jeg har valper her hjemme da... Men Arya skal, oppdretter og avlsgruppe så litt viktig at hun kommer.

Jeg tar ferjen fra Mariehamn til Turku, og det ble 800 tur retur.

Da kjenner jeg at jeg blir nysgjerrig på hvordan du først kommer deg til Mariehamn?:P

Funderer litt på om man skulle tatt turen i og med at Finland i des tydeligvis kræsjer med eksamen.

Skrevet

Da kjenner jeg at jeg blir nysgjerrig på hvordan du først kommer deg til Mariehamn? :P

Funderer litt på om man skulle tatt turen i og med at Finland i des tydeligvis kræsjer med eksamen.

Gad :lol: Långnäs mener jeg. Blir det rett :P ? Nei, to sek. :lol: Er ikke jeg som har fikset altså, jeg bare sitter på isåfall :aww:

Edit; Sjekket mail. Kapellskär :lol:

Skrevet
Gad :lol: Långnäs mener jeg. Blir det rett :P ? Nei, to sek. :lol: Er ikke jeg som har fikset altså, jeg bare sitter på isåfall :aww:

Mye mulig. :lol: Bare så for meg at det ville bli noe fuktig om du måtte svømme bort til Åland først. Jeg reiser som regel via Sthlm, men man får jo kutta ned båtreisa litt via Kapellskär eller Umeå. :)

Skrevet

Hotel Kuninkaantie

Booket via Hotels.com.

Edit:

Da har jeg booket ferge, vet ikke om 3.400kr er svindyrt eller om det bare er meg. Tur-retur med bil og hund.

Jeg skal til trippelen i Finland i desember med bil, to bikkjer samt booket lugar tur retur. Det betaler jeg 1500 kroner for...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...