Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger unna litt av alt hundeutstyret. Kan hentes i Drammen, eller i Oslo, eller sendes (kjøper betaler porto). Alt har vært brukt til curly coated retriever tispe på 30 kg.

Orange sporline 15 m (har to): 150 kr

Gå pent sele fra Halti M: 150 kr

Huken halvnome sele L: 150 kr (bærer litt preg av å ha vært på tur)

Rogz blå sele L: 150 kr

Rogz blå sele XL: 150 kr

Rogz blått kobbel: 100 kr

Clix Carsafe Sele (sikkerhetssele) L: 200 kr (stor!)

Brunt skinnhalsbånd 50 cm med hodeskaller: 150 kr

Kennel magebelte (sort og grønt-voksenstørrelse): 250 kr

Kennel magebelte (rødt-barnestørrelse eller liten voksen): 200 kr

Flyteleke (hvit og blå) 25 kr

Gul refleksvekst (tipper størrelse medium): 100 kr per stykk

Sort dekken fra dogbooties: 100 kr

Kløv (blå eller rød-M): 200 kr (liten "bykløv")

Flexibånd XL 5 m: 200 kr

Sort skinnkobbel i rundsydd elgskinn (har en knute på kobbelet dessverre, men ellers fint): 250 kr

Bilder kan sees her:

http://www.flickr.com/photos/100600789@N02/with/9563215987/

Skrevet

Hva er dimensjonen på langlina? Er vel den tykkeste sikkert?

Kennel magebelte, er det de med krokfeste foran, eller er det strikk? Interessert om det er strikk.

Lyst på Rogz-selene også, men Tollef sier at jeg ikke får lov. :(

Skrevet

Hva er dimensjonen på langlina? Er vel den tykkeste sikkert?

Kennel magebelte, er det de med krokfeste foran, eller er det strikk? Interessert om det er strikk.

Lyst på Rogz-selene også, men Tollef sier at jeg ikke får lov. :(

Den tykkeste ja. :) Helt ubrukt faktisk. Kennel magebelte er med krokfeste dessverre.

Du kan få rogz sele til 100 kr? :)

Skrevet

Den tykkeste ja. :) Helt ubrukt faktisk. Kennel magebelte er med krokfeste dessverre.

Du kan få rogz sele til 100 kr? :)

Trenger bare tynn line, har kennel magebelte med krok, og har to rogz-seler fra før... :/

Skrevet

Trenger bare tynn line, har kennel magebelte med krok, og har to rogz-seler fra før... :/

Ah, ser den! :)

Skrevet

hvordan rogz seler? type aisha størrelse?

Typ aisha størrelse ja. Med tanke på at neste hund blir betydelig mindre, så kvitter jeg meg med alt stort. :)

Tror du kløven kan passe Monti? Han er 35 kg, men mest høy og lang egentlig :P

Godt mulig! :) Er du på østlandet i nær fremtid? Så kan den ligge her til du får prøvd? :)

Skrevet

Jeg vil ha kennel magebelte! :)

Sort og rødt er solgt, grønt er igjen. :) PM meg addressen din om du vil jeg skal sende det til deg. :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...