Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

No uttaler eg meg om ting eg egentlig ikkje kan, men eg har omsider fikla meg innover i kameraet mitt nok til å skjøne at den stripa som er på alle bilder ikkje er eit hundehår alikavel.

Det ser ut til å vere ein sprekk i glaset inni der, for det er eit glas som ligg foran sensoren, ja? Er eit olympus kamera, e520. Er det noko som kan skiftast i full fart med deler fra ebay, eller må det i tilfelle leverast inn ein stad for ekspertfiksing? Eller, og sei gjerne ja, bør eg ønske meg eit nytt?

Skrevet

Hvis det er sprekk i speilet forran sensoren så må du nok sende det inn til reparasjon ja :)

Tror ikke du klerer å fikse dette selv.

Nå vet ikke jeg hva kameraet ditt er verdt, men regn med at det kommer til å koste ett par tusen kroner. Tallet er tatt litt ut av det blå, men det er vertfall det jeg ser for meg det vil koste. Vertfall ikke noe mindre, tror jeg...

Skrevet

Det er nok ikkje verdt mange kronene egentlig, meiner det kosta kring 4500,- for fire (fem?) år sidan, i pakke med to linser. Det har og ein sær feil med lysmålaren, som eg har ignorert i lange tider, så da blir det nok kassert.

Då ønskjer eg meg eit nytt med god samvit! Takk for svar. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...