Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei dere! I dag hadde vi en liten avskjedsfest her, og fikk tatt et egentlig veldig idyllisk bilde av lillebror og kusina mi. Det som ødelegger bildet litt er jo bilen og den røde veggen man kan se i bakgrunnen.

35jdyj9.jpg

Noen som har noen idèer til hva jeg burde gjøre her? Eller eventuelt hadde orket å tatt seg tid til å gjøre noe med det? :)

Skrevet

Syns det er fint som det er, jeg :) Tror ikke det vil bli noen suksess å fjerne deler av bakgrunnen. Hvis du klipper det vekk så får du jo bare en hvit flekk i bildet. Kloneverktøy i PS kan funke, men er som regel ikke så fint på så store ting. Er mest beregnet til kviser, hårstrå og andre små, irriterende ting som forstyrrer bildet.

  • 2 months later...
Skrevet

Hvordan man vil ha bakgrunnen er noe man rett og slett er nødt til å tenke over før man skal til å fotografere for at det skal bli helt slik man ønsker. Det er en del av det fototekniske, og som gjør bildet til et godt bilde. Bakgrunnen utgjør tross alt mye på bildets utseende :)

Det som kunne ha hjulpet deg mye her hadde vært et lavere blendertall på kamera ditt. Da hadde du fått de forstyrrende elementene dusere (noe som igjen hadde gjort det lettere å fjerne elementene i etterbehandlingen). Men bildet er allerede tatt, og jeg er redd for at området med gjerdet og bilen vil bli unaturlig med cloning, selv med fineste pensel i Photoshop.

  • 1 month later...
Skrevet

Som andre her har nevnt kunne det vært greit med orginalbildet i full oppløsning. Hadde gjort det enklere å få til detaljene.
Men jeg liker små utfordringer så gjorde ett raskt forsøk.

Rettet også fargene i bildet litt for deg. Helt perfekt ble det ikke, spesielt det ene bladet ble litt dårlig ser jeg. Ble litt for dårlig oppløsning til å få det til skikkelig, men håper du liker det. :)
Fortsatt god jul. :lol:

post-12823-0-39119800-1388101060_thumb.j

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...