Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi kjøpte en sånn tissespray, siden Emmy av og til tisser en dam inne. Siden vi har gammelt tregulv med store sprekker, tenkte vi det var greit med en tissematte, og kjøpte sånn spray som skal gjøre matten attraktiv å tisse på når vi ikke rekker å løpe ut med henne: http://www.tropehagen-zoo.no/nettbutikk/display.aspx?menuid=123457030&prodid=13748

Hun elsker lukten, og har nå begynt å sove på tissematten. Hun har aldri tisset på den...

Trodde den sprayen skulle få henne til å ville tisse der, ikke lage ny favorittseng på et plastbrett med håndkle på? :P

Skrevet

Har ikke peiling på hva den inneholder, men står det ikke på flasken?
Har ikke hørt om tissespray før jeg, bare sånn get-off spray for å hindre hunder fra å tisse.

Men, en tanke slo meg om at kanskje lukten minner om valpekassa?

Skrevet

Vask med vann og eddik der hunden tisser. De liker ikke lukten og skal da ikke tisse på samme sted igjen.

Vi har valp nå og vi trener iherdig på å bli stueren, og når vi er i mål kommer jeg til å vaske ned alle gulv med eddik. Selv om man vasker godt med såpe så vil det alltid ligge igjen tisserester vi ikke enser men som hundene gjør.

Da får du hunden kanskje til kun å tisse på matten når alle andre steder ikke lukter så godt?

Bare et lite tips:)

Skrevet

Vi har gjort det, og har fått vekk tissingen på tregulvet. Nå tisser hun bare på et sånt plastunderlag for kontorstoler, der er det ihvertfall lett å tørke opp. ;)

Synes dog det er festlig at en spray laget for å friste til tissing gjør at hun legger seg der, snuser og koser seg... og sovner. :D

Skrevet

Vask med vann og eddik der hunden tisser. De liker ikke lukten og skal da ikke tisse på samme sted igjen.

Vi har valp nå og vi trener iherdig på å bli stueren, og når vi er i mål kommer jeg til å vaske ned alle gulv med eddik. Selv om man vasker godt med såpe så vil det alltid ligge igjen tisserester vi ikke enser men som hundene gjør.

Da får du hunden kanskje til kun å tisse på matten når alle andre steder ikke lukter så godt?

Bare et lite tips:)

Jeg prøvde å vaske med vann og eddik, og hva skjedde? Jo valpen min elsket det og slikket der jeg hadde sprayet.. Har du andre forslag? Hun er snart 4 mnd men enda ikke stueren.. Altså hun holder seg bedre nå enn før, men hun har ingen problemer med å sette seg ned å tisse inne..

Skrevet

Hva med å fokusere mindre på hvor hun skal tisse inne og heller lære henne at man tisser ute på den "tradisjonelle" måten?

Ut etter mat, soving og spising. Rose masse når hun tisser ute og være ute ofte slik at hun får mulighet til å gå mest mulig der du vil hun skal :)

  • Like 1
Skrevet

Vi hadde stort hell med å lage en fast tisseplass ute, brukte avispapir med litt tiss/bajs på som lå på en fast plass i begynnelsen slik at han skulle lukte at her lukter det do. Etter at han hadde skjønt det fjernet vi avispapiret og bærte ham konsekvent ut til dette stedet hver gang vi luftet ham etter mat, lek, soving etc. Når vi bare eller i tilleg skulle ut for å kose oss i sola etc gikk vi ikke til denne plassen. Altså skilte vi på "Ut på do" og "ut å leke/gå tur etc"

Ellers bruker noen avispapir inne som de flytter nermere og nermere døra og etterhvert ut av døra, har hørt om mange som har hatt stor hell med det også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...