Gå til innhold
Hundesonen.no

Tissespray, hva er det i den?


Lisatittine
 Share

Recommended Posts

Vi kjøpte en sånn tissespray, siden Emmy av og til tisser en dam inne. Siden vi har gammelt tregulv med store sprekker, tenkte vi det var greit med en tissematte, og kjøpte sånn spray som skal gjøre matten attraktiv å tisse på når vi ikke rekker å løpe ut med henne: http://www.tropehagen-zoo.no/nettbutikk/display.aspx?menuid=123457030&prodid=13748

Hun elsker lukten, og har nå begynt å sove på tissematten. Hun har aldri tisset på den...

Trodde den sprayen skulle få henne til å ville tisse der, ikke lage ny favorittseng på et plastbrett med håndkle på? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vask med vann og eddik der hunden tisser. De liker ikke lukten og skal da ikke tisse på samme sted igjen.

Vi har valp nå og vi trener iherdig på å bli stueren, og når vi er i mål kommer jeg til å vaske ned alle gulv med eddik. Selv om man vasker godt med såpe så vil det alltid ligge igjen tisserester vi ikke enser men som hundene gjør.

Da får du hunden kanskje til kun å tisse på matten når alle andre steder ikke lukter så godt?

Bare et lite tips:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har gjort det, og har fått vekk tissingen på tregulvet. Nå tisser hun bare på et sånt plastunderlag for kontorstoler, der er det ihvertfall lett å tørke opp. ;)

Synes dog det er festlig at en spray laget for å friste til tissing gjør at hun legger seg der, snuser og koser seg... og sovner. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vask med vann og eddik der hunden tisser. De liker ikke lukten og skal da ikke tisse på samme sted igjen.

Vi har valp nå og vi trener iherdig på å bli stueren, og når vi er i mål kommer jeg til å vaske ned alle gulv med eddik. Selv om man vasker godt med såpe så vil det alltid ligge igjen tisserester vi ikke enser men som hundene gjør.

Da får du hunden kanskje til kun å tisse på matten når alle andre steder ikke lukter så godt?

Bare et lite tips:)

Jeg prøvde å vaske med vann og eddik, og hva skjedde? Jo valpen min elsket det og slikket der jeg hadde sprayet.. Har du andre forslag? Hun er snart 4 mnd men enda ikke stueren.. Altså hun holder seg bedre nå enn før, men hun har ingen problemer med å sette seg ned å tisse inne..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å fokusere mindre på hvor hun skal tisse inne og heller lære henne at man tisser ute på den "tradisjonelle" måten?

Ut etter mat, soving og spising. Rose masse når hun tisser ute og være ute ofte slik at hun får mulighet til å gå mest mulig der du vil hun skal :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde stort hell med å lage en fast tisseplass ute, brukte avispapir med litt tiss/bajs på som lå på en fast plass i begynnelsen slik at han skulle lukte at her lukter det do. Etter at han hadde skjønt det fjernet vi avispapiret og bærte ham konsekvent ut til dette stedet hver gang vi luftet ham etter mat, lek, soving etc. Når vi bare eller i tilleg skulle ut for å kose oss i sola etc gikk vi ikke til denne plassen. Altså skilte vi på "Ut på do" og "ut å leke/gå tur etc"

Ellers bruker noen avispapir inne som de flytter nermere og nermere døra og etterhvert ut av døra, har hørt om mange som har hatt stor hell med det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...